GENEL

Adıyamanlılar Vakfı Yönetimi Alanya’da Bir Araya Geldi

Adıyamanlılar Vakfı’nın geleneksel İstişare toplantısı Alanya Wome Deluxe otelinde 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya, Vakfın Genel Merkez ile Ankara ve Adıyaman’daki şube yönetimi üyeleri katıldı. Toplantıda son bir yılda yapılan hizmetler ve yapılması planlanan projeler masaya yatırıldı.

Toplantıya, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, Vakfın kurucu üyeleri, vakfın Genel Merkez, Ankara ve Adıyaman Şubesinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komisyon Başkanları katıldı.

Ayrıca AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden Prof. Mustafa Çevik de toplantıya misafir olarak katıldı.

AYBAK: HEMEN HER ALANDA PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, geniş bir yelpazede projelerinin olduğunu ifade etti. Projeleri hayata geçirmek harekete geçtiklerini belirten Aybak, “Şu anda Adıyamanlılar Vakfı’nda olmaktan, başkanlık görevini yürütmekten onur duyuyorum. Adıyamanlılar Vakfımız tamamen eğitime, kültürümüze, geleneklerimize, göreneklerimize, sosyal yapımıza ve sosyal faaliyetlerimize yönelik güzel ve örnek çalışmalara imza atmıştır. Bu çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecek.” İfadelerini kullandı.

1996 yılından bu yana eğitime destek seferberliği kapsamında birçok Adıyamanlı gence burs desteği verdiklerini hatırlatan Aybak şöyle devam etti:

“Bizler ülkenin kalkınmasının eğitimle olduğunun bilinci ile çalışmaktayız. Tabi ki sadece eğitime destekle kalmayacağız. Hizmet alanımız çok geniş olacak. Hemen her alanda projeler hayata geçireceğiz. Yeni yönetim şeklini oluştururken ilçeler arası sayısal dengeyi sağlamak için de büyük bir hassasiyet göstereceğiz. Ankara ve Adıyaman şubelerimizin daha geniş kapsamda hizmetlerin gerçekleştirilmesi için büyük çaba sarf edeceğiz. Bütün dava arkadaşlarımdan destek bekliyorum.”

AKSOY: HOŞGÖRÜ ÇERÇEVESİNDE KUCAKLAYICI BİR ROL SERGİLEYECEĞİZ

Adıyamanlılar Vakfı önceki dönem başkanı Ramazan Aksoy ise, vakfın gerçekleştirdiği hizmetler ile marka haline geldiğini söyledi.

Başkanlığı döneminde bir birinden önemli hizmetlere imza atan Aksoy, hizmet kervanının süreceğini dile getirdi.

Vakfın kendini kanıtladığını vurgulayan Aksoy, “Bu toplantının asıl amacı hatalarımızdan ders çıkararak geleceği dair çok daha güzel hizmetlere imza atmaktır. Adıyamanlılara umut veren ve herkesi kucaklayan bir vakıf haline gelmesi için de hep birlikte hoşgörü çerçevesinde kucaklayıcı bir rol sergileyeceğiz. Yeni başkanımıza Her anlamda yardımcı olmak içinde hepimize büyük bir görev düşmektedir” şeklinde konuştu.

GÖKSU: BU CAN BU TENDE OLDUĞU SÜRECE HİZMETLER SÜRECEK

Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyesi Mahmut Göksu ise, daha büyük bir heyecanla, gayretle hizmete devam edeceklerini söyledi.

“Bu çalışmalarımız, bu can bu tende olduğu sürece devam edecek” diyen Göksu, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar bu güzel çalışmalara destek veren, omuz veren, emeğiyle, sevgisiyle bu vakfı bir marka haline getiren tüm Adıyamanlı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Vakıf olarak çok güzel işlere imza attık. Vakfımızdaki taziye yeri İstanbul’daki hemşerilerimize gerçekten çok güzel hizmetler veriyor. Bu gerçekten büyük nimet. Bunların yokluğunda insan bunların kadrini, kıymetini daha iyi biliyor. Her şey daha da güzel olacak. Ben Ramazan Aksoy başkana bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok güzel hizmetler yaptı. Ramazan başkanın eserleri inşallah sonsuza kadar yaşayacak. Senede bir kez de olsa vakıf olarak bu tür anlamlı toplantıların yapılması vakfın gelecekte başarıya ulaşması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Burada olumlu ve olumsuz düşüncelerini dile getirilmesi hepimiz için büyük önem taşımaktadır. Önemli olan hep birlikte geleceğe dair çok daha güzel hizmetleri imza atmaktır. Ben Adıyamanlıyım diye herkesin vâkıfa sahip çıkmasını bekliyoruz. Güzelliklerimize güzellik katmak için de gönüllü Vakıf sevdalılarına her zaman ihtiyacımız var. Daha nitelikli insanların yetişmesi için de hep birlikte fedakârlık yapmak zorundayız. Toplantının gerek vakfımıza gerekse Adıyaman için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum

ÖZKARTAL: HEMŞERİLERİMİZ İLE NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR

İstişare toplantısında divan başkanlığını da yapan vakfın kurucu üyelerinden Ömer Özkartal ise toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Vakfın, vakıfçılığın gönüllük esasına dayandığını vurgulayan Özkartal, ”İnsanın yaptığı her güzel şeye nefis ve şeytan engel olmak ister. Ama akıl ve irade insanı doğru istikamete götürür. Biz her zaman hayrı tavsiye eden, doğruluğu tavsiye eden, insanlara faydalı olmak için gayret eden insanlardan olacağız. Unutulmamalıdır ki en büyük erdemlilik hiçbir menfaat beklemeden zamanını ve naklini Vakıf yolunda arayanlardır. Tam 23 yıldır Adıyamanlılar Vakfımızın bu aşamaya gelmesinde az çok demeden mesai mefhumu dinlemeden gayret gösteren herkese şükran borçluyuz. Bu nedenle siz değerli hemşerilerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır. Allah’ın izniyle çiçeği burnunda yeni başkanımızla birlikte vakfımızın hizmet anlamında bir üst çıta ya çıkarmak için hep birlikte büyük gayret sarf edeceğiz. Yeni kurulan Ankara şubemiz ve Adıyaman şubemiz ile birlikte farklı alanlarda daha güzel projeleri imza atmak ve önemli çalışmaları hayata geçirmek için de büyük uğraş vereceğiz. Burs verdiğimiz genç kardeşlerimize ise vakfımıza kazandırmanın yollarını aralayarak bu anlamda hedefe ulaştığınız takdirde daha da güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Vakfımızın her türlü çalışmalarından emeği geçen ve katkısı olan herkese şükranlarımı arz ediyorum.” Değerlendirmesinde bulundu.

ÜNSAL: HEPİMİZ BU DAVANIN NEFERİYİZ

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Abdülhamit Ünsal ise Adıyaman şubesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır” diyen Ünsal şunları dile getirdi:

“Adıyamanlılar vakfı, özellikle İstanbul’da kurulduğu günden beri çok ciddi mücadele etmenin gayreti içerisindeler. Adıyamanlılar vakfını en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Eksiklerimiz, yanlışlarımızı olabilir ama biz her zaman eleştiriye açığız. Biz Adıyamanlılar Vakfını nasıl daha iyi bir yere taşırız diye gayret ediyoruz. Hepimiz bu davanın neferiyiz. Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. Hepimiz aynı ailenin içerisindeyiz.”

Vakfın Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Duran ise toplantıda şube çalışmalarına ilişkin yapılan ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.

Duran, ”Bize inanılırsa ve güvenilirse çok daha iyi işler yapabiliriz. Geçen sene 30’dan fazla toplantı yaptık. Gençleri daha çok motive etmeliyiz” şeklinde konuştu

Vakıf bünyesinde çalışmalarını yürüten Adıyaman Gençlik Platformu’ndan sorumlu Vakıf Başkan Yardımcısı Hamza Taşan ise platformun son bir yılda yaptığı hizmetleri, projeleri Sinevizyon eşliğinde anlatarak gelecek yıl içinde çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Toplantının son bölümünde Vakfin kurucu üyeler, başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları vakıfla ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

ÇEVİK: EN GÜZEL HİZMET KALICI HİZMETTİR

Toplantıya onur konuğu olarak katılan Ankara Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Çevik ise Adıyamanlılar Vakfı’nın bugüne kadar yaptığı hizmetlerin takdirle karşılandığını kaydetti.

“unutulmamalıdır ki en güzel hizmet kalıcı hizmetlerdir” ifadelerini kullanan Çevik, ”Unutulmamalıdır ki Vakıflar aracılığıyla topluma yönelik yapılan kalıcı hizmetler toplum nezdinde en çok itibar gören hizmetlerdir. Adıyamanlılar Vakfı olarak bugüne kadar elbette çok güzel hizmetlere imza atıldı. Gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle bütün Adıyamanlıların gururu büyük bir fedakârlık yapması lazımdır Ayrıca vakıfların güçlü kılan en önemli temellerinden biri de hiç kuşkusuz tarafsız kalmasıdır” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu