ADIYAMAN

Adıyamanlılar Vakıf yöneticileri ve Adıyamanlı öğrenciler Kampta Bir Araya Geldiler

 

Kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle Türkiye’nin en saygın hemşeri STK’sı hâline gelen Adıyamanlılar Vakfı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Sakarya Pamukova Kampında düzenlediği gençlik kampında üniversiteli bursiyer öğrenciler ile vakfın ilgili yöneticilerini buluşturdu. Dört gün süren gençlik kampında; doğa yürüyüşleri, geziler, canlı müzik programları ile çeşitli konularda toplantı, eğitim, seminer, görüş alışverişi, yarışma ve çalıştaylar gerçekleştirildi.

 

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Kampı, Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Oruç koordinatörlüğünde, Osman Kılıç ve Ramazan Maçin liderliğinde 19 Eylül’de başlayıp 23 Eylül’de sona erdi. Bursiyer öğrenciler, Bireysel Stratejik Planlama uygulaması ile geleceklerini planlayıp Satranç ve Masa Tenisi Turnuvaları ve Bilgi Yarışması ile eğlenceli bir rekabet sergilediler. Serbest Kürsü etkinliği kapsamında Orta Doğu’yu tartışan öğrenciler,  “Şehrime Belediye Başkanı Olsam” grup çalışması ile Adıyaman’a dair proje fikirleri ürettiler.

 

İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerin katıldığı gençlik kampı kapsamında; Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Abdulgani Tekin “Sünnet ve Kur’an”, Vakfın Başkan Yardımcısı Abuzer Korkmaz “Toplumda Nezaket ve Kamuda Protokol Kuralları” ve bursiyerlerden Hasan Kocaboğa da “Etkili İletişim ve Liderlik” semineri verdi. Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Yusuf Tosun ise “Okuma, yazmanın neyi olur?” konulu seminer verip tüm öğrencilere “Edebiyatın Ustaları” isimli son kitabını imzalayıp hediye etti.

 

Yapılan doğa yürüyüşleri ile zindeleşen öğrenciler, Sakarya Gençlik Merkezi’nin sponsorluğunda Bolu Göknük ile Sakarya Taraklı bölgesinin tarihî ve turistik mekânlarına düzenlenen gezi ve tertiplenen “Tasavvuf Müziği Konseri ve Semazen gösterisi” ile bu güzel yolculuğun sonuna geldiler.

 

Vakıf yöneticileri ve öğrenciler, kampla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

 

Ramazan ORUÇ (Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi)

Toplumların gelişmesinde birlik ve beraberlik ne kadar önemli ise kendini geleceğe hazırlamış yetişmiş gençler de o kadar önemlidir. Adıyaman’ımızın geleceği üniversiteli gençlerimizin; manevi değerlere bağlı, kültürlü, ahlâklı, yeniliklere açık ve münevver birer şahsiyet olmalarına katkı sağlamak, her türlü rekabet ortamında başarıyı göğüsleyen ve birliktelikten güç alan birey olmaları açısından Gençlik Kampı tarzındaki etkinlikler çok önemlidir. Memleketimizin genç kuşaklarına karşı hissettiğimiz sorumlulukla sosyal, kültürel ve eğitsel çalışmalarımızı artırarak devam ettirmekteyiz.

 

Osman KILIÇ (Adıyamanlılar Vakfı Koordinatörü)

Vakfımızın bursiyerlerimize yönelik Sakarya’da düzenlenen bu kaynaşma ve dostluk kampının, son derece önemli ve isabetli bir program olduğuna inanıyorum. Kamp programı birbirinden etkinliklerle çok güzel geçti. İnşallah önümüzdeki dönemlerde vakıf olarak çok daha kapsayıcı ve profesyonel programlar tertipleyip öğrencilerimizin birbirlerini çok daha iyi tanımalarını sağlayacağız. Bu kampın düzenlenmesinde emeği geçen ve katılan bütün arkadaşlara en kalbî şükranlarımı sunuyorum.

 

Ramazan MAÇİN (Adıyamanlılar Vakfı Burs Komisyonu Başkan Yardımcısı)

Adıyamanlılar Vakfı’mızın düzenlemiş olduğu Sakarya Bakacak Gençlik Kampının, farklı bölümden birçok öğrenciyi bir araya getirmiş olması gayet sevindirici olmuştur. Daha önce vakıfta tanışma fırsatı olmadığımız ve birbirimizi görmediğimiz arkadaşlarla hem birbirimizi tanıma hem kaynaşma açısından kamp son derece verimli olmuştur. Ayrıca kamptaki öğrenci arkadaşlarımızın yeteneklerinin farkına varmasını ve gelecekte iş hayatlarında daha donanımlı bireyler olarak hazır olmalarını sağlamaya yönelik aktiviteler gerçekleştirilmiş olması da sevindirici olmuştur. Örnek olarak grup çalışmaları ile ekip ruhu, rol üstlenme çalışması ile kendini kalabalıklara ifade etme, serbest kürsü ile beyin fırtınası gibi farklı amaçlar düşünülmüştür.

Metin KARATAŞ (Adıyamanlılar Vakfı Bursiyer Öğrencisi)

Adıyamanlılar Vakfı olarak Sakarya Pamukova’da bulunan Bakacak tesislerinde gerçekleştirdiğimiz doğa kampı gerçekten mükemmeldi. Tesis, eşsiz doğasıyla beraber kampçıların faydalanabileceği birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. Düzenlenen kampların faydaları ve kampların sunduğu imkânlar bunlarla sınırlı değil tabii! Öğrenci kardeşlerimiz ile yıl içinde yeterli derecede oluşturamadığımız tanışma ve kaynaşma ortamını kampta sağladık. Vakfımızın kolektif çalışma adına geleceğe daha sağlıklı ve emin adımlarla ilerlemesi sağlanıyor. Ayrıca kamplarda ilimiz ve ülkemiz adına bilinçli bir nesil oluşturacak birçok sosyal etkinlik düzenlenmesi kampın bizim için çok daha güzel geçmesine neden oldu.

 

Hasan KOCABOĞA (Adıyamanlılar Vakfı Bursiyer Öğrencisi)

Eşsiz doğa manzarası ve namütenahi bir tabiat harikasını andıran bir ortamda Adıyamanlılar Vakfı’nın gerçekleştirdiği gençlik kampı, tek kelimeyle takdire şayandı… Bu minvalden hareketle gerçekleştirilen gençlik kampında “söz gençlerde” kişisel gelişim ve okuma eylemi gibi konuların masaya yatırılması, istikbal için ufuk açıcı nitelikteydi. Bol ve kaliteli oksijen ise sabahları taşıdığı gül kokusu hasebiyle insanı tahayyül âleminde farklı deryalara sevk etti. Tıpkı “Gül Yetiştiren Adam” gibi…

 

Eyüp KARATAŞ (Adıyamanlılar Vakfı Bursiyer Öğrencisi)

Birliktelik ve kaynaşma adına bu tür kamplar, gençler açısından son derece ayrı bir anlam kazandırıyor. Gerçekten dolu dolu beş günümüz geçti burada. Kampa katılan arkadaşlarımızla son derece güzel anılarımız oldu. Bu güzel kampın düzenlenmesinde emeği geçen, katkısı olan başta bütün vakıf yöneticileriyle birlikte beş gün boyunca bizleri yalnız bırakmayarak her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarımızın çözümünde yardımcı olan vakıf yöneticilerinden Abuzer Korkmaz, Ramazan Oruç, Osman Kılıç ve Ramazan Maçin ağabeylerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu