ADIYAMAN

Adıyamanlıların Bir Hayalin’de Sona Doğru

 

Toplam 72 bin metrekare kapalı alana sahip olan Adıyaman Park'ın 30 bin metrekare kiralanabilir alanı ile ulusal tekstil markalarından teraslı yeme-içme alanlarına, eğlence ünitelerinden yüksek teknolojili sinema salonlarına kadar birçok ilki Adıyaman’a 2017 sonbaharında getiriyor.
Safoğulları Grup, Özdicle Grup ve Vetal Grup ortaklığı ile kurulan İpekyolu Tur Turizm İnş. Lojistik Enerji Madencilik San. Ve Tic. A.Ş tarafından
yatırımı yapılan Adıyaman Park, Adıyaman’ın en önemli cazibe merkezi olmayı hedefliyor.
4 katta toplam 125 mağazanın yanında 2 bin 500 metrekarelik eğlence alanı, 7 salonlu sinema ve 1000 araçlık otoparkı da bulunan Adıyaman Park’ın yönetim ve kiralamasını dünyaca ünlü ticari gayrimenkul firması JLL Türkiye üstleniyor.
Mimari tasarımı Cem Mimarlık tarafından yapılan alışveriş merkezi, eski süt fabrikasının kuzeyinde, şehrin tam kalbinde inşa ediliyor.
Yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamayı bekleyen alışveriş merkezi, yılın her döneminde gerçekleştireceği özel aktivitelerle Adıyamanlıların kültürel ve sosyo-ekonomik yapısına da katkıda bulunmayı hedefliyor. Yaklaşık 60 Milyon Euro yatırımla hayata geçirilen Adıyaman Park, yaratacağı doğrudan ve dolaylı istihdam sayesinde, yaklaşık bin 200 kişiye yeni iş imkânları sağlayarak Adıyaman için her yönüyle yeni bir ticari potansiyel yaratmayı planlıyor.

İpekyolu Tur Turizm İnş. Lojistik Enerji Madencilik San. ve Tic. A.Ş yönetim kurulu Başkanı Mustafa Uslu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu projenin Adıyaman için iki önemli noktası olduğunu, bunlardan bir tanesinin Adıyaman'da AVM'nin olmaması ve Adıyaman'da bu eksikliğin giderilmesini son derece önemsediklerini ifae etti.

3 kurumsal firmanın oluşturduğu bu çalışmayı, yine Adıyaman'da biraraya gelip iş yapma kültürünün becerilmiş olmasının önemli olduğunun altını çizen Uslu, şöyle konuştu:

"Bu bizi son derece mutlu ediiyor. Bugüne kadar Adıyaman'ın en büyük ölçekli olan inşaat firması, 72 bin metre kapalı alana sahip olan bu alış veriş merkezimiz son derece, dış görünümü, uzayı andıran gerçekten Adıyaman'ımıza bir değer katacak bir projenin ortaya çıkması açısından da son derece bizi sevindiriyor. Biz bu alış veriş merkezimizi karar verdiğimiz ilk günden bu yana kurumsal olarak ve kurumsal firmalarla yürümeyi tercih ettik. Çünkü inivasyona çok önem veriyoruz. Böylesine önemli bir projeyi sıradan insanlarla yürüyemeyiz. Dolayısıyla bunun için JJL firması ile yola çıktık. İşin başından beri böyle önemli bir projenin sağlıklı gitmesi için bunu yaptık."

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise 2014 yılında yaptıkları incelemede halkın bir AVM istediğini tespit ettiklerini ifade etti.

AVM'yi belediyenin yapmasının mümkün olmadığını belirten Kutlu, "Biz bunu kamuoyuna duyurduk. AVM yapacaklara, 5 Yıldızlı Otel yapacaklara, belediye olarak her türlü kolaylığı sağlayacağız. Elimizden gelen kanuni çerçeveler içerisinde harçlarında da en az limiti almaya gayret edeceğiz. Prosödür olarak da en kısa sürede işlerini tamamlayacağız dedik. Harç alıp, haraç almadan buranın işlemlerini tamamladık. Bizim için AVM neden önemli. Buradan yüzlerce vatandaşımız Gaziantep'e, Şanlıurfa'ya alış verişe gidiyor. Adıyaman'daki para dışarı çıkıyor. Milli servet olan arabalar yıpranıyor. Adıyaman'ın çarşısında bir yoğunluk var. Bu yoğunluk trafiği olumsuz olarak etkiliyor. Burada bin araçlık otopark yapılacak. Şehirden sadece 100 araba çekilse trafik rahatlayacak. Adıyaman'ın sosyal yapısına katkı yapacak" diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu