ADIYAMAN

TOKİ KONUTLARINI SATANIN VAY HALİNE

“ TOKİ KonutlarınI Başkasına Satanları Tespit Edersek Gözünün Yaşına Bakmayız”

Adıyaman Esentepe mevkiinde yapılan 6 siteye de vatandaşların talebi artarken, AGC (Adıyaman gazeteciler Cemiyeti) Başkanı Zeki Dişkaya, “TOKİ’den aldığı konutu bizden habersiz başkasına satan üyelerin parası yanar onların gözünün yaşına bakmayız” dedi.

 

Bahse konu olan konutların şantiye sorumlularıyla bir araya gelen başkan Dişkaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) öncülüğünde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan konutlarımız bitme aşamasına gelmiş durumda.

 

 

Hem müteahhit firmanın ellerine sağlık dedik hem de konutları gezmiş olduk.

 

 

Adıyaman ve üyelerimize hayırlı olsun dedik. 1-8 temmuz arası grup grup üyelerimizi alacağız yapılması gereken resmi evraklar var bunlar yapacağız. Ancak buradan kimsenin mağdur olmaması için paylaşmam gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Biz bu TOKİ’leri yaparken kendi basın mensubu arkadaşlarımıza yaptık. Gelir seviyesi düşük olan insanlara dönük bir hizmettir.

 

Yoksa bu ücretle böyle bir konut sahibi olmak mümkün değil. Bu nedenle bazı konut alan açıkgözlü vatandaşların el altından bu konutları satmak istediklerini duyuyor buna şahit oluyoruz. Bunu yapıldığını anladığımızda alanın da satanın da parası gider.

 

Tutanak tuttuğumuz an konut hakları iptal olur. Lütfen hiçbir üyemiz kimsenin sözüne itibar emesin.

Tamamen revaçta bir site haline geldik. Hakkını vermek istiyorum. Bu konutların yapımında o dönem milletvekili olan şimdiki belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun emeği çoktur. Mimarlarından biridir Kutlu. Şimdi de belediye başkanı. Kendisiyle görüştüm.

 

Buranın yol sorunu yaşayacağını sanmıyorum ancak buranın iki acil sorunu var.

 

Birincisi doğalgaz. Doğalgaz ile ilgili belediyenin bir planlamasına ihtiyaç var. Diğeri de atıkların gideceği sistemin kurulması.

Bunların ikisini de belediye ile görüşüyoruz. 8 Temmuz’a kadar evraklarımızı bitirip TOKİ’ye gideceğiz. Oradaki işlemi bitirip belediye ile ilgili olan konuları da çözüme kavuşturup konutları üyelerimize teslim etmektir amacımız” dedi. Haber; Mustafa Polat

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu