KAHTA

Belgelerle açıkla

YUSUF TURANLIDAN, TOPRAĞA ÇAĞRI : BELGELERLE AÇIKLA…

Kahta Eski Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Mevcut Başkan Abdurrahman Toprak'ın kendisi hakkında sözlü olarak ortaya yaydığı iddiaları belgelerle kamuoyuna açıklamasını istedi.

Siyasetin yalan,dolan ve iftiralarla olmayacağını dile getiren İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada;

Ben hizmet dönemim süresince hesap veremeyeceğim hiç bir işe kalkışmadım. Mevcut Belediye Başkanı ve yandaş kalemşörleri hakkımda söyledikleri iddiaların, daha doğrusu benim hizmet dönemimde kalan borcların inanılması güç rakamlarla ortaya yaymaları ve yansıtmaları yaptıkları iğrenç siyasetin göstergesi olduğunu göstermektedir.

Seçim süreçlerinde kendisi hakkında tüm iddialarımı belgelerle ortaya koyduğumu ve bu iddialarla hiç bir belgeyle yalanlayamadığını hatırlamaktasınız.

Bugün benim hizmet dönemimde (Nisan 2009-Mart 2014) yaptığım hizmetler sonucu belediye bıraktığım borçların hangi kurumlara, esnaflara, miktarı ve belgelerle açıklamadıkları halde bu konuda sesiz kaldıklarımızı ve borcu kabullendiklerimizi gösterilmeye çalıştıkları apacık ortadır.

Bu Açıklamam Mevcut Belediye Başkanına bir çağrı olduğunu benim dönemimde kalan borçların kime ne kadar ve belgeleriyle açıklamasını beklediğimi belirtiyorum.

Lakin Mevcut Başkan kendisi hakkında kesinleşmiş yolsuzluk dosyalarının ve görevi kötüye kullanmak suçundan bir başkan yardımcı ve birim müdürüyle birlikte yargılamasının olup olmadığını ispat etmesi gerektiğini ve varsa benim hakkımda kesinleşmiş yada devam eden bir dava onu da derhal belgelerle açıklaması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Seçim sürecinde defalarca kendisine yaptığım çağrıya neden sessiz kaldı. Halkın huzurunda gel beraber yaptığımız hizmetleri de varsa yaptığımız yolsuzlukları da gün yüzüne çıkaralım dememe rağmen her zaman kaçtığını unutmamış olmalıyız.

Bu nedenle kendisi ve yandaş kalemşörleri tarafından ortaya asılsız rakamlarla iddialar atacağına çıkıp belgelerle açıklasın bizde kendisine gereken cevabı vereceğimizi beyan ediyorum.

Siyasette iddiaların sözle değil, belgelerle olduğunu hatırlatarak gerekli açıklamaları beklediğimizi bildiriyorum.Bu çağrımla Kahta halkının tüm gerçekleri öğreneceklerini ümit ediyor herkesi saygılarımla selamlarım, dedi…

Haber : Fatih DEMİRGÜÇ / KAHTA SİYASİ HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu