GERGER

KURDEK YAYLA ŞENLİĞİNDE BİNLERCE GERGERLİ BULUŞTU

 

 Aşağı dağlıca gençlik komisyonu tarafından bu yıl 2’si düzenlenen Kurdek yayla şenliği Yurdun dört bir tarafından gelen Gergerli hemşerilerimizi ağırladı. Aşağı dağlıca Gençlik Komisyonu tarafından Bu yıl 2.si düzenlenen Kurdek yayla şenliğine özellikle İstanbul başta olmak üzere yoğun bir katılımın olduğu gözlendi.

 

EKİN TV VE MERCAN TV DE CANLI OLARAK YAYINLANDI.

 

Kurdek yaylasında saat 10.00 da başlayan programın sunuculuğunu Ünlü TV Programcı Yusuf Özpolat yaptı.bYayla şenliğine Aydın Aydın, Selahattin Alpay, Mehmet Balaban, Haşim-Gülistan Tokdemir, Xalo Nezir Gibi ünlü sanatçılar, gerek kürtçe gerek türkçe şarkı ve türkülerle yayla şenliğini festivale dönüştürdüler.

 

Programın başlangıcında yayla şenliğinde emeği geçen Aşağı Dağlıca Gençlik Komisyonu üyelerine ve  Adıyamanlılar vakfı Onursal başkanı Nevzat Bayhan’a, Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Mahmut Karaman’a, Şenliğe katılanlara çay dağıtımı yapan Ofçay adına Mevlüt Karataş bey’e de katkılarından dolayı plaket verildi.

 

Şenlik daha sonra Ses sanatçılarının performansları ile devam etti. Özellikle Xalo Nezir ve Aydın Aydın’ın performansları ve gençlerin halayları ile inleyen Kurdek Yaylası ve dağları saatlerce büyük coşku ve eğlenceye sahne oldu. Yaylanın 6 farklı yerinde pişirilen toplam 1 ton Et ve 1 ton Bulgur pilavı komisyon üyeleri tarafından hazır tabak ve kaşıklarla dağıtıldı.bYemeklerin ve sohbetin bol olduğu ortamda dikkat çekici olan ise devlet erkanından kimsenin olmamasıydı.Yapılan açıklama da Soma da yaşanan maden Faciasından dolayı Devlet erkanından katılımın bu yıl olmayacağı belirtildi. Genç yaşlı bay-bayan bütün Gergerli hemşerilerimizin kardeşçe eğlendiği.   

 

HACI MUSTAFA MENTE/ GERGER POSTASI GERGER TEMSİLCİSİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu