SAMSAT

Bir Gecede Üç Yer Kurşunlandı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde, kimliği belirlenemeyen kişilerce üç yer kurşunlandı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bir gecede 3 yer kurşunlandı. Samsat ilçesi Bağarası köyünde köy muhtarı Nazif Bilgin'in kardeşi Abdurrahman Bilgin'in evine rastgele ateş edildi. Koyu renkli bir otomobille olay yerinden uzaklaşan şüphelileri köy halkı ilçe merkezine kadar takip etti. Şüpheliler, ilçe merkezinde izlerini kaybettirdi.

Otomobille ilçe merkezine gelen ve İl Genel Meclis Üyesi Osman Deniz'e ait işyerini kurşunlayan kişiler daha sonra Samsat Belediye Başkanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı ve kahvehanenin bulunduğu bir binanın kuzey ve doğu cephesine ateş ettikten sonra kaçtı. Polis ve jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, otomobilin Adıyaman'da bir araç kiralama firmasından kiralandığı ortaya çıktı.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, olayı gerçekleştirenler hakkında bir fikri olmadığını, görevlerinin başında olduklarını ve sindirme politikasının kesinlikle başarıya ulaşmayacağını belirterek, olayın faillerinin bir an önce yakalanarak hak ettikleri cezaya çarpılmasını istediklerini söyledi.

Fırat, kimseyle bir kavgası olmadığını belirterek "Mücadelemizi demokratik yollarla yapıyoruz. En büyük amacımız ilçemize hizmet etmektir. Bu tür olaylar bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Görevimizin başındayız ve ilçemize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bu olayla ilgili tek temennimiz faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmeleri ve hak ettikleri cezayı almalarıdır" dedi.

Olayla ilgili inceleme ve soruşturma devam ediyor. –

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu