SAMSAT

Bakan Kurtulmuş Depremzedeleri Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Adıyaman’da depremin yaşandığı Samsat ilçesinde afetzede vatandaşları çadırlarında ziyaret etti.
 
Samsat İlçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin kabrini ve sahabe projesinin bulunduğu alanı gezen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş buradaki temasların ardından Samsat ilçe merkezine geçerek afetzede vatandaşları çadırlarından ziyaret etti.
 
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Samsat Kaymakamlığı bahçesinde oluşturulan Mobil Koordinasyon merkezinde yürütülen çalışmalarla ilgili Vali Abdullah Erin’den bilgi aldı.
 
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Samsat Kaymakamlığı bahçesinde oluşturulan AFAD Mobil Koordinasyon Merkezini ziyaretinin ardından kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.
 
Hükümet olarak Samsat’ta yaşanan doğal afeti yakından takip ettiklerini belirten Kurtulmuş, Valilik, Kaymakamlık ve devletin bütün kurumlarının Samsat ilçesinde yaşanan deprem sonrası sorunlarla yakından ilgilenildiğini söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş daha sonra Vali Abdullah Erin, Adıyaman Milletvekilleri ve diğer yetkililerle birlikte Samsatlı vatandaşları çadırlarında ziyaret etti.
 
Evlerinin önlerinde oluşturdukları çadırlarda kalan vatandaşların sorunlarını dinleyen Kurtulmuş, acil çözülmesi gereken ihtiyaçlar konusunda da ilgililere talimat verdi.
 
Oluşturulan çadırlarda eğitime ve öğretime devam eden gençleri de ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, öğrencilerden motivasyonlarını yüksek tutmalarını isteyerek, en kısa sürede daha güzel ders çalışma ortamına kavuşacaklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu