GENEL

Biz Buyuz İşte

 

Dövizcinin Yanlışlıkla Verdiği 400 Bin TL Geri İade Etti

İstanbul da Mahmutpaşa Abut Efendi iş merkezinde tekstil işi yapan Adıyamanlı işadamı Yasin Deniz Dövizcinin yanlışlıkla kendisine fazla verdiği 400 bin TL’yi tekrar iade ederek örnek bir davranışta bulundu.

 

Kapalı çarşıda Güven Döviz’e Döviz bozdurmaya giden Adıyamanlı işadamı Yasin Deniz, bozdurduğu parayı işyerine getirip saydıktan sonra Dövizcinin kendilerine 400 bin TL’yi fazla verdiğini fark ettikten sonra derhal Güven Döviz’in sahibi Metin Güven’i arayarak durumdan haberdar etti. Bu gelişmelerden sonra Güven Döviz’in sahibi Metin Güven Adıyamanlı işadamı Yasin Deniz’in işyerine giderek hem fazla verdiği parasını aldı. Hem de duyarlılığından ve örnek davranışından dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Adıyamanlı işadamı Yasin Demir ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kapalıçarşı da her zaman müşterisi olduğum Güven Döviz’in sahibi Metin Güven’e döviz bozdurmaya gittim. Kendisi bana parayı saymadan poşete koyup verdi. İşyerime gidip parayı saydıktan sonra dalgınlıkla olmalı ki 400 bin TL fazla verdiklerini farkına vardım. Başkasından şüphe duymasın diye derhal Metin bey’i arayarak durumdan haberdar ettim. Kendisi sağ olsun hemen teşekkür etmeye geldi. Allah bilerek haram lokmayı kimsenin boğazından geçirmesin. Allah herkese helal lokma nasip etsin. Toplum olarak bu tür vakalardan her zaman duyarlı olmamız lazım diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.  

Haber: Abdulkerim SONKAYA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu