GENEL

Göz Neye İnansın?

Sosyal medyanın, şöhret arayışında olan binbir surat şahsiyetlerinden, caddeler de boy gösteren, kendini methetme yarışına girmiş koca adamlardan, Dünya' da ne olmuş ne bitmiş umrunda olmayan bizlerden ötürü, gözümüz körbakar oldu…

 

Seçime doğru giderken, arabaların arka camlarından tutunda, bilboardlardan, mobilboardlara, hatta inşaat halinde ki tüm yapıların çehresini kaplayan koca afişlere kadar, köşe bucak dört yanımız KİBİR kaleleri ile örülmüş vaziyette.

 

Sanatçı camiası saf belli ederek prim devşirme, sanatçılıktan gelir elde edemeyenler, iktidar karşıtı tutumu ile gelir elde etme peşine düşmüş.

 

Tabi, bu sadece iktidar karşıtı olan camiada söz konusu değil.

 

İlahi sanatçısı kişiliği ile tanıdığımız bazı sanatçılar da, bu süreci iyi değerlendirmek adına, söz yerindeyse, adeta boğazlarını patlatırcasına seçim şarkısı yapma gayretine girmişler.

 

Sadece seçim şarkısıyla kalmayıp, bir eserinde Peygamber Efendimiz s.a.v.’e methiyeler ile haykırıp, bu yolda umduğu şöhreti bulamayınca, bu defa takım oyuncuları adına eserler yaparak, üstelik içerisinde küfürlü ifadeler kullanıp, çok izlenmesi durumunda gururla takdim edenler de var.

 

 Seçim meydanları, hakaretler için hazırlık yaparken, bizler de meydanları doldurmak için aynı özveri ile hazırlık yapmaktayız.

 

 İnsanların trans haline girdiği bu dönem, tehlikeli ve provakosyonların en sık yaşandığı dönemdir. O nedenle dikkatli olmakta fayda var.

 

Bir birey olarak kime oy verirsiniz ya da vermessiniz size kalmış bir olay. Ama, kendi hür iradeniz ile vereceğiniz oy ve yapacağınız siyaset, sandık başında başlayıp yine sandık başında bitmeli…

 

 İnsanları, oy verdiği partiye göre değerlendirmek kimsenin haddi değildir.

 

Bu, SİYASET KURUMUNU İLAHLAŞTIRMAKTIR…

Gönül isterdi ki, Genel bir kaide olan ‘bir iş o kimsenindir ki, o kişi o işten (sorumluluğunun bilincinde olduğundan) kaçsın‘ ilkesince, adayların hepsi ehil olsun.

 ‘Size hizmet etmek için varım’ sözünün altında, kendi nev-i şahsına münhasır methiyeler bulunmasın.

 

 Altı okun ucu, Müslüman’a dönük olmasın…

 

Tek hilali simge eyleyen İSLAM, üç hilale ihtiyaç duymasın…

 

Özgürlüğü simgeleyen Meşe ağacından yapılan sopalar, meydanlar da özgürlüğü bitirmesin…

BİZ  ŞİMDİ NEYE İNANALIM?..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu