ADIYAMAN

“BİZ HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Türkiye’yi yasa boğan terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında gelişen durum hakkında değerlendirmelerde bulunan Adıyaman STK Platformundan çok sert bir açıklama yapıldı. Türkiye’yi oluşturan farklı etnik ve dini inanca sahip kitlelerin birlik ve beraberliğine vurgu yapılan açıklamada “Biz, Kürt’üyle Türk’üyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla ve Anadolu’nun tüm halkları olarak Türkiye’yiz. Asırlardır birlikte yaşamayı başarmış ve etle tırnak gibi ayrılmaz birer bütün olmuşuz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye omuz omuza var olma mücadelesi vermişiz. Birimizin varlığı diğerimizin varlığıdır” ifadelerine yer verildi.
FETÖ, PKK vb. terör örgütlerine ve destekçileri için “Ey oyun kurucular, ey fitneciler, ey gözü dönmüş hain ve nankörler, ey beyinsiz FETÖ/PKK yandaşları ve çakalları” ifadelerinin yer aldığı açıklamada “Biz, Alparslan’ın, Selahaddin Eyyubi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Birliğimizi bozmak ve bizi yok etmek için asırlardır oynadığınız oyunların farkındayız. Kadim medeniyetimizi yok etmek için oynadığınız oyunların aynısını ve hatta daha ağırını bu gün de oynuyor, kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya kırdırmak ve bu kutsal vatan topraklarında kan dökmek için her türlü kalleşliğe başvuruyorsunuz. Unutmayın ki oyun kurucuların en iyisi Hz. Allah’tır ve Allah sizin kurduğunuz tüm oyunları ve tuzakları başınıza geçirecektir” denildi.
Adıyaman STK PLATFORMU adına açıklamayı basın mensupları ile paylaşan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube BAŞKANI Ali Deniz, Türkiye Cumhuriyetini oluşturan tüm kesimlere seslenerek “Ey halkımız, bu gün emperyalist güçlerin 15 Temmuz’da ele geçiremedikleri vatanımızı ve yok edemedikleri huzur ve barış ortamımızı yok etmek ve barış yurdu Türkiyemizi kan gölüne dönüştürmek için oynadıkları yeni oyunlara şahit oluyoruz. Darbelerle yok edemedikleri huzurumuzu yüreklerimizde patlattıkları bombalarla yok etmeye çalışıyorlar. Diyarbakır’da Van’da Elazığ’da ve Bitlis’te patlattıkları bombalarla bizi yıldıracaklarını sanıyorlar” ifadelerini kullandı.
“Ey gafiller, değil 100, binlerce, hatta milyonlarca insanımızı da şehit etseniz, bu ülke bizim kalacaktır. Bu ülke Ortadoğu halklarının umudu olacaktır. Bu halk, ecdadın miras bıraktığı ve gözünü kırpmadan uğruna canını feda ettiği bu aziz topraklarda kardeşliğiyle ayakta duracaktır” şeklinde sözlerini sürdüren Ali Deniz, terörü palazlandıran iç ve dış mihraklar iiçin ise “Ey terör maşaları, bir gün büyük şeytan Amerika, İsrail ve işbirlikçileri sizi kullanılmış paçavra gibi kenara ittiğinde başıboş ve kimsesiz kalacaksınız. Yenileceksiniz, dağılacaksınız ve çocuklarımız sizi ebediyyen hain bilecek” dedi.
Tek merkezden yönetildikleri aşikar olan terör yuvaları FETÖ ve PKK’nın artık kime ve niçin hizmet ettiği ortadadır diyerek açıklamasını sürdüren Ali Deniz Kendi sahipleri için insanımızı yaşlı, çocuk, kadın demeden hunharca katledenlerin bu vahşeti dün Çanakkale’de, Halepçe’de, Hama’da ve Bosna’da da sergiledikleri,ni vurgulayarak “Bu gün de hayat damarlarımıza aynı saldırıları yaparak emellerine ulaşmak istiyorlar” şeklinde konuştu.
Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ey FETÖ ve Kandil’in gözü dönmüş köpekleri! Halkımız burada; Kürtler burada, Türkler burada, Araplar burada, Aleviler burada, Sünniler burada, biz buradayız; Türkiye burada. Peki siz ağızları leş kokan pislikler, siz neredesiniz? Kiminiz Pensilvanya’da sahibinin bacaklarının arasına sığınmış, kiminiz kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırmış, kiminiz kadın elbisesi giyerek aramızda dolaşıyorsunuz, zilletin ve alçaklığın timsali olmuşsunuz.”
FETÖ ve PKK destekçisi dış mihraklara, özellikle ABD ve AB’ye sert sözlerle yüklenen Deniz “Ey büyük şeytan Amerika ve ey sözde insan hakları savunucusu AB! Nerede sizin barışseverliğiniz, nerede sizin insan hayatına saygınız. Siz değil misiniz kendi ülkenizin çıkarları için dünyayı ve özellikle Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenler, siz değil misiniz, mazlum ve yoksul Suriyelilere kapılarını kapatanlar. Size sesleniyoruz. Bizim ne sizin birliğinize ne de müttefikliğinize ihtiyacımız var. Biz kadim medeniyetimizin mirası, Osmanlı’nın kutsal halklarıyla yeniden dirileceğiz. Dirilişimiz elbette sizin zulmünüzün ve sömürünüzün yok olması olacaktır.” dedi.
Ali Deniz sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Büyük Türkiye halkı olarak diyoruz ki, Devlet Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı size yedirmeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar onu diri tutmak için meydanlarda olacağız. Gösterin kalleşliğinizi ve patlatın bombalarınızı, bizi teslim alamayacağınızı göreceksiniz. Aramıza koymaya çalıştığınız nifak tohumları 15 Temmuz’da çürüdü, yok oldu. Biz bir sevdayız, biz bir yoluz, biz hep birlikte Türkiye’yiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu