ADIYAMAN

Milli Eğitim Bakanı Adıyaman’da Açılış Yaptı.

Adıyaman il merkezi, Besni ve Gölbaşı ilçelerinde çeşitli açılış, ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Adıyaman’a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ziyaret programı kapsamında ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İnnovasyon Merkezinin açılışını yaptı.
 
Ankara’dan Adıyaman’a uçakla gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Adıyaman Havalimanında Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, bazı kurum amirleri ile STK Başkanları karşıladı.
 
Adıyaman’daki temaslarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnnovasyon Merkezinin açılışıyla başlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açılış sonrası merkezi gezerek incelemelerde bulundu. Mucit öğrencilerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İnnovasyon Merkezi açılışı sonrası Adıyaman Valiliğini ziyaret etti. Bakan Yılmaz’a Hükümet Konağı önünde yöresel kıyafet giyen iki çocuk tarafından çiçek takdim edildi.
 
Valilik ziyaretinde, Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Yılmaz’a Vali Abdullah Erin tarafından il genelinde devam eden eğitim yatırımları, yürütülen proje ve faaliyetler hakkında bir brifing verildi.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Adıyaman’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin, “Milli Eğitim Bakanlığımızın verdiği desteklerle Adıyaman’da eğitim alanında fiziki problemleri bitirmek ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik olarak son yıllarda çok önemli yatırımların hayata geçirildiğini görüyoruz. Adıyaman’da eğitim yatırımları ve hizmetleri noktasında bizlere her türlü desteği veren Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum”dedi.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise, Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Valilik makam ziyaretinin ardından, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Milli Eğitim Yöneticilerinin katılımıyla Milli Eğitim yatırımlarını değerlendirme toplantısı yapıldı.
 
Buradaki toplantının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Rabat Otelde Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Birliği, Dernek, Vakıf ve Sendikalardan oluşan STK temsilcileriyle bir araya geldi.
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu