ADIYAMAN

Bocce’de Şampiyonlar Belli Oldu

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edilen 2013–2014 Eğitim ve Öğretim Yıllı Genç Erkekler Bocce Final müsabakaları Adıyaman Erkek Yetiştirme Müdürlüğü Bahçesinde sona erdi.

3 Kategoride gerçekleştirilen Bocce yarışmalarına Bay – Bayan olmak üzere toplam 350 sporcu yarışmalarda ter döktü. 

Küçük Erkeler Kategorisinde; Birinci Gazi İmam Hatip Orta Okulu İkinci Kahta TPAO Atatürk Orta Okulu Üçüncü ise Kahta Yahya Kemal Orta Okulu elde etti. Küçük Kızlar Kategorisinde; Birinci Özel İdare Orta Okulu İkinci Hürriyet Orta Okulu Üçüncü ise Altınşehir Orta Okulu elde etti.
Yıldız Erkekler Kategorisinde Birinci Malazgirt Orta Okulu İkinci Fevzi Çakmak Orta Okulu Üçüncü ise Özel İdare Orta Okulu elde etti. Yıldız Kızlar Kategorisinde Birinci Altınşehir Orta Okulu İkinci Özel İdare Orta Okulu Üçüncü ise Kâhta Narince Orta Okulu elde etti.

Genç Erkek Kategorisinde Birinci Özel Doruk Koleji İkinci Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Üçüncü Besni Ticaret Lisesi elde etti. Genç Kızlar Kategorisinde Birinci Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi İkinci Besni Anadolu Öğretmen Lisesi Üçüncü ise Özel Doruk Okulları ( Fen Lisesi ) elde etti.

Yarışmalar sonunda düzenlenen ödül törenine Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, Okul Sporları Şube Müdürü Ömer Faruk Dursun, Erkek Yetişme Yurdu Müdürü Bilal izci, Bocce Bowling ve Dart İl Temsilcisi Zeynal Abidin Şenlik ve Bocce İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Demir tarafından madalya ve kupları verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu