GENEL

Dağtekin’den Başkan Aybak’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, geçtiğimiz aylarda Adıyamanlılar Vakfı Başkanı seçilen Sait Aybak’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

 Adıyamanlılar Vakfı’nın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde gerçekleşen ziyarette, vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Karlı, Başkan Vekili Abuzer Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yalçın, Cuma Durak, Hüseyin Alagöz, Hüseyin Barlas, Hamza Taşan, Mustafa Karataş, Hüseyin Sevinçtekin ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Abdülhamit Dursun da hazır bulundu.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, ziyarette yaptığı konuşmada, Adıyamanlılar Vakfı’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

“Vakfın kurulmasında, büyümesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyen Dağtekin şöyle devam etti:

“Büyüklerimizi olaya el attı ve böyle güzel, devasa bir yapı ortaya çıktı. Adıyaman şube başkanı Abdülhamit Ünsal beyle de aynı zamanda parti yönetiminde birlikte çalışıyoruz.  Ne mutlu siz böyle bir araya geldiniz. Bu bir araya gelme ile kentimize, vatanımıza nasıl faydalı olduğunuzu, binlerce insana nasıl burs verdiğinizi yakından takip ediyorum. Bundan dolayı sizi kutluyorum. Allah razı olsun.“

Başkan Dağtekin, ölümden sonra sadaka-i cariye ile insanın amel defterinin kapanmadığını belirterek, vakıfların sadaka-i cariyelere en güzel örnek olduğunu vurguladı.

 Adıyamanlılar Vakfı’nın Türkiye’de öne çıkan ender vakıflardan olduğunu dile getiren Dağtekin, ”Emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizinle gurur duyuyoruz. Sizleri hiçbir zaman Allah’ın izniyle ihmal etmedik, etmeyeceğiz de. Birlikteliğimiz sürecek. Hepimizin ortak paydası Adıyaman’dır,  Adıyaman’ı unutmamaktır.” İfadelerini kullandı.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak ise ziyaretinden dolayı Dağtekin’e teşekkür etti.

Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren Aybak, ”Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Memleketimiz için en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Adıyaman’ımızı her platformda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette, Adıyaman ve ülke gündemi hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Yusuf Atlıhan

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu