ADIYAMAN

Dolandırıcılar Adıyaman Valisinin Adını Kullanmaya Başladı

Adıyaman’da meydana gelen deprem sonrası dolandırıcıların yeni yöntemleri de gün yüzüne çıkmış oldu. Çeşitli şirketleri ve işadamlarını arayan şebeke üyeleri vali adına aradıklarını belirterek yardım talebinde bulunuyor. 
 
Konuyla ilgili Adıyaman valiliği basın açıklaması yaptı. Açıklamada; “Son günlerde Valiliğimize gelen bilgilere göre bazı kişi veya kişilerin Adıyaman Valisi Sayın Abdullah ERİN ile Vali Yardımcılarımızın adını kullanarak bazı kurumları ve vatandaşlarımızı arayıp para talep ederek dolandırıcılık yapıldığı duyumu alınmıştır. 
 
Özellikle ilimiz Samsat ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında kimliği belirsiz kişilerce bazı kişi, firma ve kurumlardan Valiliğimiz adına para talep edildiği yönünden bilgiler alınmaktadır.
 
İlimizde yaşanan afetten kaynaklı mağduriyetleri istismar ederek menfaat temin etmeye yönelik söz konusu dolandırıcılık teşebbüslerine itibar edilmemesi ve bu tür olayların geciktirilmeden Valiliğimize ve ilgili kolluk birimlerine bildirilmesi önemle rica olunur” denildi.
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu