KAHTA

EBU SADIK TÜRBESİ PROJESİ TANITILDI

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Şanlıurfa Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel ve Projeyi alan Met-İz İnşaat Firma Yetkilisi Mehmet Akgün katıldı. 374 bin TL bütçe ayrılan projenin, 300 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Ebu Sadık Türbesi ihalesini gerçekleştirdik. Müteahhidimiz ile burada yer teslimi yapacağız. Ebu Sadık Türbesi’ni 300 günde tamamlayacağız inşallah. Ebu Sadık Türbesi, gerekse Kahta’daki Kemaliye Ulu Camii’nin projesini de tamamladık. Onunda inşallah 2 aya kadar ihalesini gerçekleştireceğiz. Kahtamıza hayırlı uğurlu olsun. Mevcut yapıyı yıkıp yerine yenisini inşa edeceğiz.”.
Proje için Bölge Müdürü ve personellerine teşekkür eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise, "Harabe haldeki mescidimiz harabe haldeki türbemiz onarılsın. Kadınların, erkeklerin, engelli hemşerilerimizin, çocuklarımızın yararlanabileceği modern tuvaletlerimiz olsun istiyoruz. Şadırvanımız olsun, güzel oturma yerleri olsun istiyoruz. Bu güzel projeyi bize kazandırdıkları için bölge müdürümüze, onun değerli personellerine çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah öngörülen süreden önce burayı bitirirler. Ama iyi ve kaliteli bir biçimde kaliteden ödün vermeden o projeyi tamamlamalarını kendilerinden hassaten rica ediyorum” dedi.
Kemaliye Camii’nin, hazırlanan projeyle çok modern bir cami olacağını vurgulayan Metiner, “Caminin üst katında hanımların namaz kılabileceği bir yer olacak. Modern bay bayan tuvaletlerin olduğu, taziye evinin olduğu çok güzel bir proje. İnşallah 2 ay içinde onunda projesini çıkaracağız. Belediye başkanımdan da buradan bir kez daha ricada bulunuyorum. Caminin önünde demircilerin kullandığı birkaç dükkan var. Onlarında acilen istimlak edilip yıkılması gerekiyor. Çünkü o caminin çevre düzenlemesiyle birlikte kendisini göstermesi gerekiyor. Kahta’nın en prestijli camilerinden biri olacak. Önündeki o dükkanlar çirkin bir görüntü oluşturuyor. Belediye başkanımda inşallah oranın bir an önce istimlakini yapar ve oranın yıkımını gerçekleştirir. Her iki projede Kahta’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu