KAHTA

Ölüm yoluna trafik lambası

Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde bir çok kazanın bir çok vatandaşın yaralanıp hayatını kaybettiği Kahta Küçük Sanayi Sitesi yol ayrımına Kavşak yapılıp trafik lambaları konuldu.

Daha önce yaşanan birçok kazayla adı duyulan ve birçok defa vatandaşlar tarafından eylem yapılan yola kavşak yapılıp trafik lambaları konuldu. Çalışmanın başta Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Ak PartiAdıyaman Milletvekili Mehmet Metiner olmak üzere, AdıyamanMilletvekillerinin ortak girişimiyle hayata geçirildiği öğrenildi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın'ın yerel seçimler öncesi Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle görüşüp kavşağın en kısa sürede tamamlanması talimatında bulunduğu ifade edildi.

Kavşak tamamlandıktan sonra, orta refüjdeki genişliğin fazla olması nedeniyle Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın'ın tekrardan gerekli yerlerle görüştüğü ve bu sorunun da ortadan kaldırıldığı öğrenildi. Konu hakkında bize bilgi veren Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın'ın danışmanları Kahta – Diyarbakır yolunda bulunan refüj ve kaldırım bordür taşlarından dolayı daha önce yaşanan kazaların yeniden yaşanmaması için renklendirileceğini dile getirdi. – ADIYAMAN

haberler.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu