ADIYAMAN

Filim Gibi

İstanbul'da özel bir hastanede 3 yıl önce dünyaya gelen Meryem Demirler ile Selahattin Demirler'in çocukları ile Trabzonlu Y.K. ile S.K.'nin çocukları hastanede karıştı.

Bu yaşanan karışıklık birkaç yıl sonra ortaya çıktı. Sarışın olan Y.K., hastane tarafından kendisine verilen çocuğun esmer olmasından şüphelenmesi üzerine çocuğuna DNA testi yaptırdı. DNA testi ile gerçek ortaya çıktı. Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından hastaneye başvuran Trabzonlu aile, gerçek çocuklarını istedi. Bunun üzerine hastane yetkilileri Adıyamanlı aileyi arayarak onlardan da DNA testi istedi. Adıyamanlı Selahattin Demirler ile Trabzonlu ailenin yanında kalan 3 yaşındaki Eymen'nin DNA'sı uyuştu.

HASTANE AİLELERİ ÇAĞIRIP, "ÇOCUKLARI DEĞİŞTİRİN" DEDİ

Hastane yönetimi her iki aileyi  İstanbul'a çağırarak çocukların değiştirilmesini istedi ancak Adıyamanlı aile Trabzonlu Y.K. ve S.K. çiftinin ayrı olduğunu gerekçe göstererek,  Cihangir'i vermeyeceklerini söyledi. Adıyamanlı aile bunun yanında Trabzonlu ailenin baktığı E.'yi de almak için vekalet davası açtı. Adıyamanlı aile hastaneye de hem maddi hem de manevi tazminat davası açtı.

"BEN ŞÜPHELENMİŞTİM AMA BAŞHEKİM 'OLMAZ ÖYLE ŞEY' DEDİ"

Adıyamanlı Selahattin Demirler, çocuğunun  İstanbul'daki hastanede karıştığını belirterek, "Çocuğum ilk başta doğduğu zaman sarışın olduğu için şüphelenmiştim. O zaman hastanenin başhekimine şüphelendiğimi söyledim, ancak başhekim kesinlikle yanlışlık olmadığını söyledi. Karışıklık olayı Trabzonlu ailenin çocuktan şüphelenmesi ve DNA testi ile ortaya çıktı. Aile DNA testi yaptırmış ve çocuğun kendilerinin olmadığı anlamışlar. Hastane bizi aradı. Benim DNA örneğimi aldılar ve 1 hafta sonra hastaneden beni tekrar arayarak Eymen'in benim çocuğum olduğunu söylediler. Eymen ile benim DNA testi uyuştu. Biz bunu duyunca çok kötü olduk. Çok zor duruma düştük." dedi.

"EŞİMLE ÇOK KÖTÜ GÜNLER GEÇİRDİK"

Selahattin Demirler, kendi baktıkları  Cihangir'in kendi çocukları olmadığını öğrendiklerinde şok yaşadıklarını dile getirerek, "Olay ortaya çıkınca hamile olan eşim şoka girdi. Eşim, 'bu çocuğu vermem, bu çocuğu alır kaybolurum. Kendimi öldürürüm bu çocuğu yine vermem' dedi. İlk başta böyleydi ancak zaman biraz geçince ve diğer çocuğu da görünce duygular biraz daha değişti.

"OĞLUM BENİ GÖRÜR GÖRMEZ 'BABA' DEDİ"

Aile ile ilk olarak hastane bizi görüştürdü. Her iki aileyi de  İstanbul'a davet etti. Trabzonlu aile daha sonra  Adıyaman'a geldi. Kendi öz çocuğumu gördüm, onlarda öz çocuklarını gördü. Trabzonlu ailenin yanındaki benim öz çocuğum baba kelimesi nedir bilmiyor. Bu olay ortaya çıktığı zaman kadın çocuğa durumu anlatmış. Bizim resimlerimizi göstermiş. Çocuk beni görür görmez bana direk 'baba' dedi. Eymen bana baba deyince, benim büyüttüğüm  Cihangir onu gördü ve kıskanarak, çocuğu itekledi. 'Senin baban değil, benim babam' dedi. Biz o an çok kötü olduk, yıkıldık." diye konuştu.

"HER İKİ ÇOCUĞU DA BEN ALACAĞIM"

Trabzonlu ailenin çocuğu değiştirmek istediğini ancak kendilerinin kabul etmediğini söyleyen Demirler, "Üç yıldan beri  Cihangir'e benim öz evladım gibi bakıyorum. Oradaki çocuk benim öz oğlumsa da çocukları değiştirmek istemiyorum. Ben oradaki çocuğu da istiyorum. Her ikisine de ben bakabilirim. Benim değiştirmemin nedeni, olay ortaya çıkınca, benim öz çocuğumu reddetmişler. Bir kerede çocuktan nasıl vazgeçebiliyorlar? Çocuğu birden dışlamışlar. Bu benim çok zoruma gitti. Ben bu çocuğu reddetmeyeceğim, onların reddettikleri çocuğu da alacağım. Eymen için velayet davası açtım. Nisanda mahkememiz var. Allah'ın izni ile çocuğumuzu alacağız. Hastane de bu olaylar devam ederken bize uzlaşmak istediklerini ve bir miktar para teklif ettiler. Davayı kapatmak istediler. Ben hayır dedim. İnanın işe gitmiyorum. Üç aydan beri iş yapmak istemiyorum. Mahkeme neye karar verirse ben ona razıyım. Mahkeme değiştirin derlerse değiştiririm. Karşı aile ayrı oldukları için  Cihangir'in hangisine gideceği belli değil. Karşı taraftan hem anne hem de baba çocuğu istiyor. Zaten ayrılar çocuğun psikoloji bozulur.

Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığına başvuracağım. Herkes cezasını çekecek. Çünkü biz çok acı çektik. Bu yapılacak bir hata değil. Bizim hayatımızla oynadılar. Hastane gereken cezayı çeksin. Çocuk şu an üç yaşında ve bizim hayatımız yıkıldı." ifadelerini kullandı.

"ANNELİK, KARNINDA TAŞIMAK YA DA DOĞURMAK DEĞİL"

Anne Meryem Demirler ise  Cihangir'den ayrılamayacağını vurgulayarak, "Annelik sadece çocuğu doğurmak değil ya da karnında taşımak değil. Büyütmek daha başka.  Cihangir bana daha ağır basıyor. Oradaki çocuk benim canımdan, benim kanımdan ama  Cihangir bana daha ağır basıyor. İkisi de benim oğlum. İkisi arasında ayrım yapamam.  Cihangir'i kendi oğlum gibi büyüttüm, hala da öyle. Başkaları acıma duygusuyla bakmasın diye,  Cihangir için dışarı çıkmıyorum. Bana çok düşkün ve benden başkasına gitmiyor." şeklinde konuştu.

Hastaneden ve diğer aileden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu