ADIYAMAN

Gap Oscarları Ödül Töreni Yapıldı

Bu yıl 12.’si düzenlenen Gap Oscarları ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans salonu’nda düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi katıldı. Düzenlenen etkinlikle yılın siyasetçisinden yılın gazetecisine, yılın bürokratından yılın sanatçısına kadar çok sayıda ödül dağıtıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gap Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz, etkinliğe katılan herkese hoş geldin konuşması yaparak, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kıymaz, yaptıkları bu etkinliğin iller, ülkeler arasında kaynaşma ve işbirliğine sebep olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise konuşmasında, Adıyaman’ın Türkiye’nin ve dünyanın en huzurlu illerinden birisi olduğunu belirterek, Adıyaman’ın huzur kenti olduğunu kaydetti.

Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, “Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan Adıyaman tarihsel gelişim içerisinde çeşitli uygarlıklara, farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bu kültürel zenginlikler içerisinde, farklılıklara sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmayı, dayanışma içerisinde yaşamasını bilmiştir. Demokrasi kültürünün yerleşmesi için basın önemlidir. Yerel basın burada önemli rol oynamaktadır” dedi.

Törende ödül alanlardan bazıları ise şu isimlerden oluşuyor:

“AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ‘yılın an başarılı siyasetçi’, Azerbaycan Milletvekili Doç. Dr. Ganire Bashayeva ‘yılın en başarılı siyasetçisi’, Amasya Valisi Halil Çomaktekin ‘yılın en başarılı valisi’, Mercan Tv Programcısı Mustafa Aloğlu’nun ‘Aloğlu ile Haftaya bakış’ programı ‘en başarılı program’, Metin Harıkçı’ya ‘en başarılı gazeteci’, Mine Çayıroğlu’na ‘yılın en başarılı sanatçısı’, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, ‘yılın en başarılı üniversitesi’, Ziraat Bankası Bölge Koordinatörü Haluk Seyit Çelik ‘yılın en başarılı finans yöneticisi’, ATSO başkanı Mustafa Uslu ‘yılın en başarılı oda başkanı’, Türkmeneli Tv Hanifi Uzuncam ‘yılın televizyonu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu