KAHTA

Gazeteciler Parti Temsilcileriyle Bir Araya Geldi.


Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti), ilçedeki siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi.
Hüda Par ve Deva Parti Kahta ilçe yönetimi ile bir araya gelen KGY Cemiyeti üyeleri, hem kültürel hem sosyal hem de siyasi olarak karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.
Özelde ilçenin genelde ise ülkemizin menfaatine dokunacak bir fikir, proje veya yatırım olduğunda ilçenin önde gelen tüm siyasi ve bürokrasinin tek vücut olması gerektiğine dikkat çeken KGY Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, ortak hareket edilerek mevcut sorunlara çözüm odaklı çalışmalarla ilçenin daha da ileriye taşınacağını söyledi.


“ORTAK HAREKET EDİLEREK İLÇEMİZİ DAHA DA İLERİYE TAŞIYABİLİRİZ”
KGY Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, “Kahta’daki sorunlarla ilgili olarak birlik ve beraberlik çatısı altından sorunlara çözüm üretilmesi konusunda tüm siyasi partiler, STK’lar, akademisyenler, kurumlar, belediye, halkımız ve basın, ortak hareket edilerek mevcut sorunlara çözüm odaklı çalışmalarla ilçemizi daha da ileriye taşıyabiliriz.
Esnaf, siyasetçi, akademisyen, gazeteci veya güzel fikri olan bir vatandaşın, bölgemizin ya da ülkemizin menfaatine yarayacak düşüncesi, projesi veya bir yatırımı varsa ilçenin önde gelen tüm siyasi ve bürokrasinin tek vücut olması elzemdir. Bu anlamda ortak hareket edilerek mevcut sorunlara çözüm odaklı çalışmalarla ilçemizin daha da ileriye taşınacağı aşikardır.


ÇOK SESLİLİK DEMOKRASİNİN BİR GEREĞİDİR
Kahta’mız, her geçen gün yenilenerek büyüyen değişime uğrayan bir ilçe. Bu değişim sosyal, kültürel, kentsel, çevresel, siyasi ve toplumsal değerler olarak görebiliriz. Siyasi anlamda da ilçemizde değişen yeni kadroları görüyoruz. İlçemizde siyaset yaparak öne çıkan yeni ve genç nesiller, toplumun sorgulama, üretme ve savunma mekanizmalarında söz sahibi olması için kapı aralıyor. Bu da olumlu bir gelişmedir. Ayrıca siyasette de çok sesliliğe her zaman ihtiyaç vardır. Çok seslilik demokrasinin bir gereğidir. Çok sesliliğin olduğu toplumlarda değişik görüşlerin, önerilerin ortaya atılmasıyla daha güzel hizmetlerin gelmesine vesile olur. Dolayısıyla halkımıza kaliteli hizmet sunmanın gerekliliği ilkeli ve saygı çerçevesinde yapılan siyasetle olur. Liyakat ve ehliyet çerçevesinde alınan kararların da memlekete gelecek hizmetleri etkileyeceğini unutmayalım. Bu anlamda Kahta’mızın geleceği ve halkımızın çok daha iyi şartlarda hizmet alabilmeleri için ilçemizdeki tüm siyasi partilerin fikir alışverişleri büyük önem arz ediyor.” Diye konuştu.
Kahta’nın geleceği ve Kahta halkının refahı için el birliği ile çalışmaya hazır olduklarını belirten ilçedeki siyasi parti temsilcileri, yapılan ziyaretin çok anlamlı olduğuna dikkat çekti.
Karşılıklı fikir alışveriş temelinde yapılan siyasi parti ziyaretleri, ilçe başkanları tarafından çok önemli olduğu ifade edilerek bu tür ziyaretlerin belirli periyotlarla olması gerektiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu