GERGER

Gerger Halkı Yeni Başkandan Nar Festivali Bekliyor

Gerger tarihinde ilk olarak Ömer Özdemir’in Belediye Başkanlığı döneminde yapılan nar festivali coşkulu bir ortamda gerçekleşmişti.

 

Gerger narının tanıtımına önemli bir katkı sağlayan bu festival bir daha yapılmadı. Türkiye çapında belirli bir üne sahip Gerger Narının tanıtımı açısından her yıl düzenli olarak yapılması gereken organizasyonu ne yazık üstlenen bir kurum olmadı.

 

Geçen yıl bir girişimde bulunan ve İstanbul’da ikamet eden birkaç kişinin bu çalışmasına Gerger’den olumsuz yanıt verildi. Türkiye çapında ses getirecek olan bu çalışma ne yazık ki yapılamadı.

 

Gerger Belediye Başkanlığına seçilen Zeynel Aslan’dan, Gergerlilerin bu yönde bir beklentisi var. Aynı zamanda Ziraat odası başkanlığı yapmış biri olarak Gerger narının tanıtımına katkı sağlayacak faaliyetlere imza atması büyük bir beklenti olarak görülüyor.

 

Ömer Özdemir’in başlatmış olduğu Nar Festivalini Zeynal Aslan’ın geleneksel hale getirerek her yıl organize etmesi için çalışma yapması Gerger halkı gibi Gerger Postası olarak bizlerinde en büyük temennisidir.

 

Gerger Postası / Gerger

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu