GERGER

Gerger İçme Suyuna Kavuşuyor

Gerger ilçesinde son bir kaç yıldır yaşanan su sorunu çözüme kavuşuyor. Gerger Belediye Başkanı Zeynal Aslan 24.11.2015 günü Belediye Meclis Üyelerini acil toplantıya davet ederek Su müjdesini verdi.

 

Gerger Belediye Başkanı Zeynal Aslan yaptığı açıklamada : '' Gerger ilçemizin son bir kaç yıldır ağır olarak hissettiği su sorununu çözmek için adım aattık. Gerger ilçemizin sınırları içinde yer alan ve daha önce Ağaçlı ve Koşarlar köylerimizin paylaşma aşamasında sıkıntı yaşadığı Deran suyu, Mahkemenin verdiği kararla her iki köy arasında eşit olarak  paylaşıldı. Koşarlar köyü kendilerine verilen saniye de 42 litre hacimli suyun ''Saniye de 20 litresini '' ilçemizde ki sıkıntıyı gidermek için 10 Türk Lirası gibi göstermelik bir ücret karşılığı bizlere verdiler.Bu vesile ile Başta Koşarlar köyü halkına , Köy Muhtarına ve  İhtiyar heyetine yaptıkları bu hayır vesilesi ile teşekür ediyorum.'' dedi

Bilindiği üzere Gerger ilçesi Ak Edaş Elektrik kurumuna olan borçlar nedeni ile eski su ihale hattı kesilmiş ve bu nedenle 3 yıldır ilçe merkezi su sıkıntısı yaşamaktaydı.

Hayata geçirilecek proje ile sıkıntının giderilmesi planlanıyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu