GERGER

Gerger Kahta’dan Önce Siverek’e mi Bağlanıyor?

Başkan Deniz “Oymaklı Köyü ile Nisisibi köprüsü arasında yapılacak olan yol çalışması ile Perdeso köprüsü ile Nissibi arası 10 kilometreye düşecek” dedi.

Gerger  Postası ve Gerger Haber ortak canlı yayını olan Gerger’in Gündeminin bu haftaki konuğu Ak Parti Gerger İlçe Başkanı Cemal Deniz oldu. Başkan Cemal Deniz, Moderatörler Ahmet Selim ve Abdurrahman Kurtbey’in program boyunca yönelttikleri sorulara içtenlikle cevaplar verdi.

Depremde mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin çözümü noktasında girişimlerinin olduğunu ancak yer bildirim noktasında yaşanan engellerden dolayı bir gecikmenin yaşandığını belirtti. 500 civarı yeni konutun inşaatının en kısa zamanda başlayacağını, bunların 180’nin ilçe merkezine yapılması yönünde taleplerin olduğunu söyledi.

 Narince ile Gerger’i bağlayan yol çalışmasının ileriki zamanlarda başlayacağını belirten Başkan Deniz 8,5 km. gibi bir mesafenin kısaltılmasının planlandığını belirtti. Ve bu işin takipçisi olduğunu söyledi.

Başkan Deniz program esnasında bir çok müjdeyi de verdi.

Gerger Kalesinin turizme kazandırılması için çalışmalara başlandığını ayrıca Gerger Kanyonlarına ziyaretçi çekmek maksadıyla ulaştırma bakanlığınca  2 tane gezi teknesinin temin edildiğini belirtti. Şahintepesi mevkinin yeniden dizayn edilerek millet bahçesi adıyla halka açılması için çalışmalara başlanacağını da belirtti. Üçkaya köyü  Taraksu (Dragso) mezrasının Hezaz mevkine bir halı sahanın yapılmasının da planlandığı aktardı.

Gerger Kahta’dan önce Siverek’e Bağlanıyor…

Programın sonuna doğru Başkan Deniz sıcağı sıcağına alınmış bir kararı paylaştı. Başkan Deniz “Oymaklı köyü ile Nissibi köprüsü arasında 5 kilomtrelik bir asfaltlama çalışması başlatıyoruz. Önümüzdeki asfalt programına kesin olarak aldık. Perdesodan Nissibi köprüsüne 10 km gibi kısa bir mesafeden ulaşacağız.” Dedi.  Başkanı bu açıklaması üzerine seyircilerimizde Kâhta Gerger arası yol çalışmasının başlaması beklenirken Gerger Siverek arası yolun daha erken biteceği kanısı oluşmaya başlandı. Ve Gerger’in Kâhta’dan önce Siverek’e mi bağlanmaya çalışıldığı soruları sorulmaya başlandı.

   
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu