GERGER

Gerger Müftüsü Gençleri ve Çocukları Yaz Kuran Kurslarına Davet Ediyor

2022 yılı Yaz Kur’an Kursları başlıyor. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Gerger İlçe Müftüsü Ali MACİT; “Bu yıl 27 Haziran’da açılacak olan yaz Kur’an Kurslarımızın kayıtları 20 Haziran Pazartesi itibariyle başladı. Gerger ilçe merkezi ve köylerde görev yapan din gönüllüsü arkadaşlarımızla aşkla ve heyecanla çocuklarımızı ve gençlerimizi camilerimize, Kur’an Kurslarımıza bekliyoruz.” dedi.
Yaz Kur’an Kurslarının çocuklarımızı Kur’an ile tanıştırma adına önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Müftü MACİT; “Çocuklarımız hem Kur’an-ı Kerim ile hem de Peygamber Efendimizin insanlığa örnek hayatı ile tanışacak. Zira Kur’an ile tanışan nesiller, insana yakışan en güzel süsün güzel ahlak olduğunun farkına varacak. Tertemiz zihinleri Kur’an ile beslenecek. Ahlaki değerleri, temel dini bilgileri ve ibadetlerin sevgisini en doğru yöntemlerle öğrenme imkânı bulacak. Yavrularımız dinimiz İslam’ın temel değerleriyle tanışarak hayatlarını bu değerler üzerine inşa etme fırsatı bulacaklar. İslam’ı tanımakla yeryüzündeki en yüce idealin, yaratana itaat ve yaratılanlara merhamet olduğunu öğrenecek; insana ve çevreye saygılı, sorumluluk sahibi, dürüst ve iyilik neferleri olarak geleceğimizin teminatı olacaklar inşallah”
Anne ve babalara da seslenen Müftü Ali MACİT; “Ebeveynler yavrularımızın maddi ihtiyaçlarını gidermek için gösterdikleri ulvi çabayı manevi gelişimleri için de göstermelidir. Din ve ahlak eğitiminden uzak kalan çocuklarımızın; ahlaki erdemleri, tarihini, toplumunu, medeniyetini tanımadan daha iyi bir gelecek inşa etmesi oldukça zordur. Bu görevimizi ihmal etmenin, telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara sebep olacağını asla göz ardı edilmemelidir.” dedi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu