GERGER

Gerger Ne Zaman Adıyaman’a Bağlanacak?

Adıyaman'a en uzak ilçe olan Gerger'e her ne kadar resmi olarak Adıyaman'a bağlı olsada fiilen bir türlü bağlanamıyor.

İl yöneticilerinin Gerger'in sorunlarına kayıtsız kalması bu başlığımızda ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koyuyor. 10 ay boyunca hastanede dahiliye doktoru olmayışından sonra, bir hafta önce atanan ve hasta kabülüne başlayan dahiliye doktoru eş durumundan tayin istedi. Tayin isteği hemen işleme alınan doktorun yerine yeni atama veya görevlendirme henüz yapılmadı. Kamu Hastaneler Birliği Adıyaman Sekreteri Erdoğan Öz, Gerger'lileri adeta hastalıklarıyla başbaşa bırakmıştır. 

Gerger İlçe hastanesinde doktorun olmayışı vatandaş açısından bir çok soruna davetiye çıkarmaktadır. Bir çok hastalıkta ön teşhisin hayat kurtardığını düşünecek olursak, Hastanede bir dahileye uzmanının olmayışı büyük sıkıntıları da beraberinde getirecektir. 

İlçeye ataması yapılan dahiliye doktorunun gelişine sevinen vatandaş kısa süre sonra tayinini başka yere aldırmasıyla sevinci kursağında kalmış oldu. 

Bu ilçenin ne farkı varda Kamu Hastaneleri Birliği Adıyaman Sekreterliği bu haksılığa onay veriyor. Bu konuda genel sekreterliğin bu durumu düzeltecek ve orada mağdur edilen hastaların tekrardan doktorlarına kavuşmasını bekliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu