GERGER

Gerger Yanıyor !

I Aşırı sıcakların hissedildiği Gerger ilçemizde bu hafta sonu 2 farklı köyümüzde yangın çıktı.Yangınların genellikle kuru otların bulunduğu alanlarda çıkması sebebiyle rüzgarında etkisi ile hızla geniş alanlara yayılması sonucu yangınlar güçlükle kontrol altına alındı.Birinci yangın 11 temmuz cumartesi günü öğleden sonra hilim köyünde başlayarak Gönen ve Güdayik köylerinide etkiledi.
 
Yangına olay yerine giden köylüler ilk müdaheleyi gerçekleştirdi.Bir çok köylünün müdahelede bulunduğu yangın olay yerine gelen jandarma, itfaiye ve Kahta Orman işletme müdürlüğüne bağlı ekiplerin müdahelesi ile akşam saatlerinde kontrol altına alındı.Kuru otların bulunduğu büyük bir bölüm yangın nedeni ile hasar gördü.
 
Hasar tespiti devam ediyor.İkinci yangın ise Pazar günü öğlen saatlerinde Gerger merkez ile yukarı dağlıca arasında kalan bölgede kuru otların bulunduğu bölge de yangın çıktı.Müdahalenin zor olduğu bölge de müdahale halk tarafından sağlandı . İtfaiye nin girebilmesinin mümkün olmadı alan halk tarafından sağlanan imkanlarla akşamın geç saatlerinde kontrol altına alındı.Dikkat çekici olan ise her iki yangının kuru otların bulunduğu bölgelerde çıkması oldu. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.
 
HABER:H.MUSTAFA MENTE GERGER POSTASI-GERGER TEMSİLCİSİ
 
 
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu