ADIYAMAN

AGC’nin Girişimleri AYDIN’la Sonuç Verdi…

AGC’nin Girişimleri AYDIN’la Sonuç Verdi…

Basın TOKİ’sini Aylık Ödemeleri Minimum Fiyata İndirildi.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyeleri için TOKİ’ye yaptırılan basın sitesi konutlarının aylık ödemeleri minimum fiyata düşürülmesi üyeler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Konuyla ilgili Ankara’da açıklamalarda bulunan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya, akıllarda herhangi bir soru kalmaması adına Cemiyetimiz bu açıklamayı yapma gereği duymuştur. Basın Sitesi konutları Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti’nin talebi ve yapılan bürokratik çalışmalar neticesinde ilimize kazandırılmıştır. 1000 konut talep ettik ancak üye sayımız kadar teslim edilmiştir. Müracaatımızın en başından sonuna kadar değerli üyelerimiz her aşamadan haberdar edilmiştir.
Maalesef ilk taksit ve ek peşinat çoğunluğu asgari ücretle çalışan üyelerimize ağır gelmiştir. Hal böyle olunca soluğu hemen Ankara’da aldık. Hem Sayın TOKİ Başkanı hem de hemşerimiz Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın’la görüştük. Sağ olsunlar yardım talebimizi geri çevirme diler ve aldığımız destekle TOKİ Finans Başkanı ile yaptığımız istişare ile küçük konutların ek peşinatını 1000, büyük konutların peşinatını ise 2000 lira, taksitlerdeyse küçük konutlarda 300, büyük konutlarda 600 lira olmasını belirledik.
Başkan Dişkaya, ancak işler yolunda giderken art niyetli bazı kişi ya da kişiler yapılan tüm güzel çalışmalara sekte vurdu. Eski ve yüklü peşinatlar tekrar uygulamaya konuldu. Bu durum üyelerimizi derinden etkilemiştir. Bu olumsuz davranışlarda bulunan 3-5 üyeye rağmen 140 ailenin, perişan olmaması adına ilgililerle yeniden görüşme yaparak daha önce mutabakata vardığımız rakamları ve vadeleri uygulamaya koydurduk. Defalarca yapılan çalışmalardan memnun olmayanlara gelin görüşelim çağrısı yapmamıza rağmen ses çıkmadı. Üstelik bazı işgüzarlar daireleri el altında fahiş fiyatlara satmaya kalktılar. Zamanında müdahale ile buna engel olduk. Onlar hakkında cemiyetimizin tüzüğüne göre işlem yapacağımızı da belirtmek isteriz. Sonuç olarak; Aylık ödemeler istediğimiz seviyeye çekilmiştir. İptal edilen ek peşinatlar geri ödenecektir. Sözleşmeler Temmuz 16’da başlayacaktır ve üyelerimize bildirilecektir. Konutlarımızın sadece atık su, yol, doğalgaz bağlantıları kalmıştır. Cemiyetimizin üyelik şartlarına ve kurallarına uymayanlar tespit edilmiş üyelikleri de iptal edilecektir. Paraları ise hesaplarına yatırılacaktır. Bu vesile ile köklü bir mazisi olan Cemiyetimizin çalışmalarına taş koyan ve ilimizin kalkınmasını engelleyen zihniyetlerle mücadelemizi sürdüreceğimizi ifade eder, saygılarımızı arz ederiz dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu