GERGER

Gerger’de Yangın

İlçe merkezinin çıkışında, Haci Boğatekin’in evinin hemen altındaki Ömer Aslan’a ait olan bağ evinde yangın çıktı. Nedeni henüz belli olmayan yangında 1 ev tamamen yanarak kül olurken, etraftaki tarla ve perçinlerinin de bir kısmının yandığı bildirildi.

 

Gerger’in hemen çıkışındaki Ömer Aslan’a ait bahçedeki evde iftar saatinde başlayan yangın aniden büyüdü. Çıkan yangın Mahallenin elektrik şebekesine de zarar verdi. Elektrik şebekelerinden düşen kıvılcımlar komşu tarlalarının yanmasına neden oldu. Çevre evlere ve bahçelere sıçramaması için vatandaşlar söndürme çalışması başlattı.

 

Boğatekin ailesinin söndürmeye çalıştığı yangın kontrol altına alınamayınca polis ve itfaiyeye haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye çevreye sıçrayan yangını söndürmeyi başarırken, bağ evindeki yangına ise yapılan tüm müdahaleler sonuçsuz kaldı.

 

Kundaklama şüphesi nedeniyle olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Adıyaman’dan Olay Yeri İnceleme ekipleri çağrıldığı ve yangının çıkış nedeninin tespit edilebilmesi için geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bildirildi.

gergerfirat.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu