GENEL

Gerger’li Yeşil Bende Varım Dedi

                                Zülfükar Yeşil Kimdir?

Zülfükar Yeşil, 1 Mayıs 1966 yılında Adıyaman Gerger'de doğdu. Babasının adı Cemal annesinin adı Mercan’dır. Evli ve 6 çocuk babasıdır. İlkokul eğitimini Gerger'de tamamlayan Yeşil, Ortaokul ve lise tahsilini ise İstanbul'da tamamladı. Yeşil: Zazaca, Arapça, İngilizce ve Japonca bilmektedir.1983 yılından beri İstanbul'da ikamet eden Yeşil,1988 yılında Yeşil Tekstil'i kurarak iş hayatına atıldı.

 

Zülfükar Yeşil, başarılı iş hayatını sporda da taçlandırarak karatede sergilediği başarılı sporcu kimliğiyle hem ülkemizde hem de uluslararası arena da önemli başarılar elde etmiştir.1982 başladığı karate sporuyla Yeşil, siyah kuşak 3.dan sahibi olup ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil ederken milli sporculuk, milli hakemlik milli takımlar menajerliği yapmış ve halen de Dünya Shotokan karate Federasyonu Türkiye Başkanlığı'nı yapmaktadır.

 

 

                                               Zülfükar Yeşil Neden Aday Oldu?

 

Yeşil, 2015 Haziran ayında yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, kuruluşundan bugün gönül verdiği Ak Parti saflarından, Türkiye sevdalılar ile birlikte hizmet etmek için aday aday oldu. İstanbul 2. Bölgede bulunan Türkiye sevdalılarının, 30 binin üzerinde Adıyamanlı hemşerilerinin, başta karate sporuna gönül verenler olmak üzere spor camiasının, bulunla birlikte Türkiye-Japonya Dostluk Platformu, Tüm Kayseri Dernekleri, Beyaz Hareket Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünü tam desteği ve istekleri doğrultusunda; Halka Hizmetin, Hakka Hizmet. Anlayışına olan inancını ve hayatını bu yola adamak için aday adayı oldu.

 

                                               Zülfükar Yeşil'in Görevleri

Yeşil Tekstil Yönetim kurulu Başkanı

Dünya Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı

Türkiye-Japonya Dostluk Platformu Başkanı

Türkiye Karate Federasyonu Milli Takım Menajerliği

Uluslararası Karate Milli Hakemi

Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu