GENEL

Gersoy-Der 9 ncu Olağan Kongresi Yapıldı

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Mahmut Özdemir’le devam kararı alındı. Genel Kurula; Gazeteci Nevzat Çiçek, Doğu Güneydoğu Dernekler Platformu Başkanı Abdulhekim Daş’da katıldı.

 

Kongrede konuşma yapan Mahmut Özdemir’in konuşması;

 

“Değerli Gergerliler, saygıdeğer başkanlarım ve sevgili üyelerimiz, genel kurulumuza hoş geldiniz. Derneğimizin kurulduğu günden bu yana görev yapan değerli başkanlara ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri emekten dolayı teşekkür ederim. Onlardan devraldığımız bu görevi yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte bir adım daha ileriye götürme çabası içinde olduk.

 

Sivil toplum kuruluşları, Birleşmiş Milletler’in yayınladığı bir bildiride, özellikle vurguladığı 21. Yüz yıl katılımcı demokrasinin yaygınlaşması ve saygınlık kazanması için olmazsa olmaz parçası haline gelmiştir.

 

Toplumların büyük sorunlarına temelden çözüm bulmak isteniyorsa ; sivil toplum kuruluşlarına ve hareketlerine önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü sivil toplum kuruluşları doğal sinerji ve gönüllülük üzerine kurulan ve sürdürülen yapılardır. Bundan dolayı gönüllü olarak enerjisini, zamanını, parasını, tecrübesini bu yola harcayan gönüllü insanlar sayesinde toplumun en çözülmez sorunlarına çözüm bulunabilir. Ülke genelinde sivil toplum kuruluşlarındaki farklılık ve çeşitlilik kendisini toplumsal harmoni ve zenginliğe dönüştürüyor. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları aşurenin içindeki malzemelere benzetilebilir. Ne kadar farklılıklar olursa olsun birlikte oldukları takdirde topluma yepyeni bir lezzet sunarlar.

 

Bizler sivil toplum kuruluşları sayesinde bireyleri daha iyi tanıyabilir, ihtiyaçlarını öğrenebilir ve yine bu yolla sağlıklı bir hizmet götürebiliriz.

 

İşte bu birlikte çalışma toplumsal uzlaşıneticesini doğuracaktır. Takdir edersinizki bu uzlaşı özellikle ülkemiz için çok fazla önem taşımaktadır.

 

Değerli Gergerliler sizin katkılarınızla sosyal etkinliklerin bir çoğunu yapma gayreti içinde olduk. Spor turnuvasıyla gençlerimizi bir araya getirip kaynaşmalarını sağladık. İş adamlarımızdan burs desteği sağlayarak öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık. Piknik şölenini düzenleyerek İstanbul’da yaşayan binlerce insanımızı bir günde olsa şehrin stresli ortamından uzaklaştırıp beraber piknik yapma imkanı sağladık.

 

Tabi ki derneğin görevi sadece bunları yapmak değil. Görevde bulunduğumuz kısıtlı zaman zarfı içinde elimizden geleni yapma gayreti içinde olduk. Sonrasında da farklı projeler ortaya koyacağız. Dernek binamızın fiziki durumu pek iyi değil. Gereken düzenlemelerin bir an önce yapılarak taziyelerin ve toplantıların daha rahat bir ortamda yapılması sağlanmalıdır.

 

Kongremize katılım gösterdiğiniz için şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim.”

 Mahmut Özdemir

Yön. K. Başkanı

 

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1 – Mahmut Özdemir (Başkan)

2 – Av. Ali Acar (Mali İşlerden Sor.Başkan Yard.)

3 – Süleyman Demir (Basın Yayından Sor.Başkan Yard.1)

4 – İrfan Çelik (STK’lardan Sor.Başkan Yard.1)

5 – Saime Oğuzhan

6 – Hatice Çiçek (Sayman)

7 – Hasan Aydoğdu

8 – Ramazan Saman

9 – Hüseyin Barlas (STK’lardan Sor.Başkan Yard.2)

10 – Ahmet Çağatay (Eğitim İşleri 2)

11 – Latif Oğuzbey (Genel Sekreter 1)

12 – İsmail Kutlubay

 

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1 – Nurcan Acar (Basın Yayından Sor.Başkan Yard.2)

2 – Hüseyin Kılıç

3 – Mustafa Karahan

4 – Mustafa Çimen (Eğitim İşleri 1)

5 – Bilal Samsama (Spordan Sor. 1)

6 – Mehmet Emin Karaman (Spordan Sor. 2)

7 – Hacı Deniz

8 – Ferit Kaymaz

9 – Ramazan Doğan

10 – Neşet Kandemir

11 – Ramazan Baykurt

12 – Sabahattin Varol (Genel Sekreter 2)

 

 Denetim Kurulu Asil Üyeleri

1 – Sabri Sami Yılmaz

2 – Mehmet Emin Alparslan

3 – Emin Demir

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu