BESNİ

İntihar değil Cinayet

Adıyaman’ın Besni ilçesinde karnına tek kurşun sıkılmış halde bulunan ve intihar ettiği öne sürülen 17 yaşındaki genç kadının cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Cinayeti annesi ve üvey erkek kardeşinin birlikte planlayarak işlediği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Perşembe akşamı intihar ettiği iddia edilen 17 yaşındaki Fatma K.’nın üvey kardeşi tarafından av tüfeği ile karnından tek kurşunla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Anne Ayşe G. ve üvey oğlu Kadir K.’nın olayın ardından ilk ifadelerinde Fatma K.’nın önce fare zehri içtiğini, ardından da karnına tek el ateş ederek intihar ettiğini söyledikleri öğrenildi. Anne ve oğlunun çelişkili ifadeleri üzerine polis, sıkı takip sonucunda olayın intihar değil cinayet olduğunu ortaya çıkardı. Yeniden ifadelerine başvurulan Ayşe G. ve Kadir K., cinayeti işlediklerini itiraf etti. Dün akşam polis tarafından gözaltına alınarak nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ayşe G. ve Kadir K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaya göre babası vefat eden, annesi Ayşe G. ve üvey erkek kardeşi Kadir K. ile birlikte yaşayan Fatma K., bir yakınlarının aracılığıyla tanıştığı Nevşehirli Bayram Ali K. ile evlilik kararı aldı. Genç kız, yaşı küçük olduğu için annesinin onayı ve mahkeme kararıyla 11 Mart’ta resmi nikahla Bayram Ali K. ile evlendi. Evlendikten sonra Nevşehir’e giden Fatma K., yaklaşık 1 ay önce evden kaçtı. Eşinin kayıp başvurusunda bulunması üzerine arama çalışması başlatan polis, genç kadını Gölbaşı ilçesinde bularak, annesi Ayşe G.’ye teslim etti. Neden evden kaçtığına ilişkin bir şey söylemeyen Fatma K., annesiyle birlikte Besni ilçesi Cirit Meydanı Mahallesi’ndeki evine gitti. Annesinin yanında kalmak isteyen ve Nevşehir’e dönmek istemeyen Fatma K. ile ailesi arasında tartışma çıktı. Fatma’nın Nevşehir’e dönmek istememesine sinirlenen üvey erkek kardeşi Kadir K., av tüfeğiyle karnına ateş ederek üvey kardeşi Fatma K’yı öldürdü.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 

haberinrotası

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu