GERGER

Gersoy-Der Burs Ödemelerini Durdurdu mu?

2006 yılında 38 öğrenci ile başlattığı ve 2012 yılında 350 kişiye çıkarttığı üniversiteli öğrencilere burs yardımı ile bir çok öğrencinin okumasına katkı sağlamıştı.

 

2012 yılı Mayıs ayında dernek merkezinde yapılan kongrede Ahmet Mancak ve ekibinin çekilmesiyle yönetimi devir alan Ali Acar başkanlığındaki yönetim derneğin faaliyetlerini devam ettirme konusunda yetersiz kaldı.

 

Ali Acar’ın yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmasından dolayı istifa ettiği başkanlığa yönetim kurulu üyesi Mahmut Özdemir seçildi.

 

Mahmut Özdemir yönetimindeki ekipte, Gersoy-der’in en önemli faaliyeti olan burs konusunda bir türlü çözüm bulamadı. Yaklaşık iki yıldır bursiyer öğrenci sayısındaki düşüşte bunun en iyi göstergesi oldu.

 

Bu yıl ki burs almaya hak kazanan öğrenci sayısı olarak verilen 110 kişi ile derneğin önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında bursları durduracağının bir habercisi gibi görünüyor.

 

Ayrıca cenaze mesajı attırmak isteyen bazı vatandaşlardan öncelikle para istenmesi, Gergerlilerin derneğe olan bağlarının zayıflamasına neden oldu.

 

Gerger Postası / İstanbul

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu