GERGER

Köy Konağı’na Modern Mutfak Yapılıyor

Aşağıdağlıca Köy Konağı'na Modern Mutfak Yapılıyor

Gerger’in Aşağıdağlıca ( Erbahun) Köyünde Yaklaşık 2 yıl önce İmc usulü ile yapımına başlanan ve 3 aylık kısa bir sürede faaliyete geçerek köy halkına önemli katkılar sağlayan Köy konağı'nın Çevre düzenlemesi kapsamında yeni bir mutfak ve abdesthane yaptırılıyor.

Aşağıdağlıca köy komisyonu tarafında İstanbul'da projesi hazırlanarak müteahit firmaya verilen Dış mutfak yaklaşık 80 metre kare ebatında olacak. İçinde büyük kazanların da rahatlıkla kullanılacağı mutfağın yanı sıra, ayrıca poje dahilinde 3 adet wc ve 1 Adet abdesthane yapılacak.

Ayrıca köy konağının ön cephesi farklı bir mimamri ile yeniden şekilleecek. İçinde Ayakkabılık ve buna benzer bir çok işlemlerin barınabileceği yeni tasarımda, köy konağı farklı bir görünüme kavuşacak.

Aşağıdağlıca köy komisyonu tarafında finanse edilen mutfak ve buna bağlı çevre düzenlemesi yaklaşık 60 bin TL'ye mal olması hedefleniyor.

Bu konuda sitemize açıklamalarda bulunan Komisyon üyeleri : Aşağıdağlıca köy halkına yaptıkları katkıların devam edileceğini, Konağın eksik kalan bölümlerin tamamlanması için çalıştıklarını söylediler.

Haber : Bülent Kurtbey

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu