GENEL

Gersoy-Der’den Kobanili Savaş Mağdurlarına Yardım

Kurban bayramı öncesi Gersoy-Der tarafından organize edilen IŞİD zülmünden kaçan Suriyeli mülteciler için kurban kampanyasına bir çok hemşerimiz destek verdi.

Gergerlilerin bağışladığı kurbanlıklar bayramın 2 nci günü Kahta’da kesildi. 37 büyük baş hayvanın bağışlandığı kampanya ile Gergerliler Kobanili kardeşlerini unutmamış oldu.

Kahtada bayramın 2 nci günü tam gün kesilen kurbanlıkların etleri soğuk hava depolu özel bir kamyonla Suruç’a götürüldü.

Kesilen kurban etleri bölgede bulunan savaş mağdurlarına dernek yöneticileri bizzat kendi elleriyle teslim ettiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gersoy-Der başkanı Mahmut Özdemir; “Bir insanlık ayıbının yaşandığını şu günlerde kaderine terk edilmiş bu kardeşlerimizi bizim unutmamız mümkün değildi. Bu nedenle bayram öncesi Gergerli hemşerilerimizden kurban bağışı konusunda destek istedik. Çok sağolsunlar bizleri kırmadılar 37 büyük baş kurbanlık bağışı yapıldı derneğimize. Bizde bayramımızı bu kardeşlerimize bir lokmada olsa bu kurbanlıkların etlerini ulaştırmak için bölgede geçirdik. Gerçekten çok zor günlerin yaşandığı bu çoğrafyanın bir evladı olarak boş duramazdık. Elimizden geldiğince bu kardeşlerimizin yardımına koşmaya devam edeceğiz. Yapılan yardımlar sadece kurban bağışı olarak da değil tabi ki, bunu yanı sıra maddi olarak yardımda bulunan bazı arkadaşlarımızda oldu. Bazı hemşerilerimizde battaniye, kilim, yatak gibi malzeme yardımında da bulundu.

Şu an en acil olarak battaniye , yatak, kilim ve giyecek gibi ayrıca çocuklar için bez vs malzemeler gerekmektedir. Kampanyaya verdiğiniz bu destekten dolayı siz Gergerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.  Allah hayırlarınızı kabul etsin.”  dedi.

Dernek yöneticilerinin yanı sıra bazı Gergerli hemşerilerimizinde katıldığı yardım dağıtımı organizasyonu kurban etlerinin dağıtılması ve çocuklara şeker dağıtımı ile son buldu.

VİDEO YÜKLENECEKTİR.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu