ADIYAMAN

Halep İçin El Ele” Kampanyası Başlattı

Genel merkezi Bağcılar Göztepe Mahallesi’nde bulunan ve kuruluşundan bu yana tam 21 yıldır söz konusu “Yardımlaşma” denince gerisi teferruattır diyerek, örnek çalışmalarıyla bugüne kadar kamuoyunun büyük saygınlığını kazanan ve bu anlamda taraflı tarafsız bütün vatandaşların takdirlerini toplayan Adıyamanlılar Vakfı, bu kez her gün onlarca insanın hayatını kaybettiği kardeş şehri Halep için tek vücut olup gıda yardımı kampanyası başlatma kararı aldı.

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy başkanlığında toplanan Aralık ayı Yönetim Kurulu toplantısında her gün bombaların ve silahların sesi ile uyanan ve aylardır kan ve gözyaşlarının dinmek bilmediği Suriye’deki kardeş şehri Halep için seferberlik ilan etti.

Kampanyaya bir tır dolusu un ile katılma kararı alan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, daha önce benzeri yardımlaşmalarda fedakârlığı örnek olma özelliğini taşıyan vakıf yönetici kardeşlerimizin de aynı hassasiyeti Halep için göstereceğine inancının tam olduğunu söyledi. Toplantıda söz alan birçok vakıf yöneticileri ise bu anlamlı kampanyaya destek çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirterek, kampanyanın başarılı olması için de bütün imkânlarını seferber edeceklerinin sözünü verdiler.

Duyarlılığından dolayı bütün vakıf gönüldaşlarına teşekkür eden Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, “Medeniyetimizin en önemli simgelerinden biri olan, tarihi ve kültürü ile bütün dünyanın bile hayran kaldığı Halep şehrimiz aylardır ne yazık ki emperyalist güçlerinin bombalarıyla harabe şehir hâline gelmiştir. Yaşlı, genç, kadın, kız, çocuk demeden her gün onlarca kardeşimiz burada şehit oluyor. Ve ne acıdır ki bütün bu vahim manzaranın karşısında ise dünya sadece seyirci kalmakla yetiniyor. Oysa biz Adıyamanlılar Vakfı olarak bütün bu vahim manzaraya karşı sessiz kalmamak adına başlattığımız gıda yardımı kampanyası vesilesiyle karınca kararınca elimizdeki imkânları kullanarak buradaki kardeşlerimizin yarasına merhem olmaya çalışacağız. Bu yardımla sadece onların yanında yer aldığımızı göstermekle birlikte ruhumuzun ve kalbimizin onlarla birlikte çarptığını hissettireceğiz, inşallah” diyerek konuya olan duyarlılığından dolayı bütün vakıf yöneticilerine teşekkür etti.

Haber: Abdulkerim Sonkaya

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu