ADIYAMAN

Genç Girişimciler Kura İle Belirlendi

Atı ayrı grupta toplam 150 kişinin girişimcilik kursuna katılacağı programa 690 girişimci adayı başvurdu. ATSO Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekiminde 150 asil 78 yedek kursiyer belirlendi. Kura çekimi Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Naim Harputluoğlu ve İŞKUR Şube Müdürü İrfan Turan gözetiminde yapıldı. Dokuz gün sürecek olan eğitimlerde kursiyerlere 20 TL yevmiye verilecek.

10 Mart -11 Mayıs tarihleri arasında ATSO Eğitim salonunda 72 saat eğitim alacak olan kursiyerler eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanacak.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “İlimizde girişimciliğin arttırılması yönünde odamız çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 72 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 30 bin TL hibe ve 70 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimizi, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ne katılmaya davet ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu