ADIYAMAN

HÜDA PAR’dan Adıyaman’a çıkartma

Seçim çalışmalarını Adıyaman’dan başlatan HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Mehmet Yavuz, iktidarın yanlışlarının yanında memlekette ciddi anlamda muhalefet sorunu olduğunu dikkat çekti ve milletin beklentisini boşa çıkarmayacaklarını vurguladı.

Bazı temaslarda bulunmak ve partisinin Adıyaman milletvekili adaylarını vatandaşlara tanıtmak için Adıyaman’a gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz, vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gördü. Kâhta esnafını ziyaret eden Yavuz, hemşerilerinden 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

“Secim startımızı vermiş bulunuyoruz”

Gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bizler fiili olarak her zaman sahadayız.” diyen Yavuz, “ 24 Haziran’da yapılacak olan erken secimler için bizlerde secim startımızı vermiş bulunuyoruz. İstedim ki; memleketim olan Adıyaman’dan seçim çalışmalarımıza başlayalım. Allah (Celle celaluhu) hayırlara vesile kılsın. 5 milletvekilimiz ile beraber esnaf kardeşlerimizi ziyaret ettik.” dedi.

“Memlekette ciddi anlamda muhalefet sorunu var”

HÜDA PAR olarak; kendilerini İslami muhalefet olarak değerlendirdiklerini kaydeden Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Memleketimizin hem içte hem de dışta ciddi anlam bir takım sorunları var. İktidarın yanlışlarının olduğu gibi memlekette ciddi anlamda bir muhalefet sorunu var. Muhalefet ya tamamen sessiz ya da iktidar dünyanın en iyi işini yapsa da biz onlara muhalefet edeceğiz gibi bir zihniyete sahiptir. HÜDA PAR olarak; bizler kendimizi İslami muhalefet olarak değerlendiriyoruz. Yapılana doğru kimden gelirse gelsin gerek iktidardan, gerekse de muhalefetten bunu destekleyeceğiz, yanında yer alacağız ve takdir edeceğiz. Yanlış kimden gelirse gelsin bunun karşısında yer alacağız. Halkımızın ve milletimizin bizden beklentisi de budur.”

“Milletimizin beklentisini boşa çıkartmayacağız”

Milletin beklentilerini boşa çıkarmayacaklarına vurgu yapan Yavuz, milletin beklentisi doğrultusunda siyasi bir anlayışı inşa etmeye çalışacaklarını söyledi.

Yavuz, “Hür kadrolarımız ile erdemli ve faziletli bir toplumun inşa edilmesi için gayret sarf edeceğiz. Bizler siyaseti çıkarlar adına değil, ibadet bilinci ile yapıyoruz. Allah (Celle celaluhu) hayırlara vesile kılsın.” diye konuştu.

HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Mehmet Yavuz’a Adıyaman milletvekili adayları Ali Çelik, Mustafa Yetiş, Bilal Demir, İbrahim Üstün, Elif Şüheda Türk, il ve ilçe başkanları ve partililer eşlik etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu