ADIYAMAN

NEMRUT DAĞINDA İFTAR HAZIRLIKLARI

 Bu yıl Ramazanın yaz ayına rast gelmesi ile birlikte ülkenin bir çok yerinde oruçlar aşırı sıcaklardan dolayı insanları zorlayan derecelere ulaştı. UNESCO Dünya miras listesinde yer alan nemrut dağında çalışan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü görevlileri hizmet veriyor. Görevliler 2 206 metre yükseklikte ve gayet serin bir hava da doyumsuz bir manzara karşısında iftarlarını açtıklarını ifade ettiler.

 

Zamanlarının büyük bölümünü burada geçiren Nemrut dağı görevlileri yemeklerini İmece usülü hazırladıklarını belirtiler.Nemrut dağı Milli parkı görevlilerinden Bilal MENTE Güneşin batması ile birlikte yemeklerini hazırladıklarını ve iftar zamanı olduğunda muhteşem bir manzara ve soğuk bir hava da iftarlarını açtıklarını belirti.Sahuruda yaptıktan sonra güneşin doğuşunu muhteşem bir manzara ile izlediklerini belirti.Bilal MENTE "Böyle bir yerde çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Ramazan ayı dolayısıyla oruçlarımızı tutuyoruz. Serin bir hava olduğu için ramazan ayı bizim için rahat geçiyor. Doğa ve yerleşim yerleri ayaklarımızın altında çok güzel bir manzara oluşturuyor." dedi.

 

Anadolu Ajansı ve TRT tarafından Nemrut dağında iftar hazırlıkları görüntülendi.Görüntülerin ileri ki günlerde yayınlanması bekleniyor.

 

HABER: H.MUSTAFA MENTE- GERGER POSTASI /GERGER TEMSİLCİSİ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu