ADIYAMAN

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN HAYAT KURTARAN 112 ÇALIŞANLARINI TEBRİK ETTİ…

                Adıyaman İl sağlık Müdürü Uzm.Dr.Erdoğan ÖZ 18.07.2018 tarihinde Adıyaman’da bir üst geçitten atlayarak intihar girişiminde bulunan genci son anda açtıkları hasta taşıma brandası ile kurtaran 112 Acil Sağlık Ekiplerini makamında kabul ederek kendilerine tesekkür etti.

            Dr.ÖZ yaptığı açıklamada; “Acil Sağlık Hizmetleri insan sağlığı için en önemli basamaklardan birini oluşturmaktadır. Bu nedenle çok önemli bir görevi ifa etmektesiniz. Bu görevi layıkıyla yaptığınızı görüyorum.112 Acil Sağlık Hizmetlerinin gelişmesinde en büyük pay siz sahada çalışanlara aittir. Adıyaman 112 Sağlık Ekipleri olay yerine Hızır gibi yetişerek ilk müdahaleleri başarılı bir şekilde yapıyorlar.112 Acil Komuta Merkezimiz, 30 tane Acil Sağlık İstasyonumuz, 1 yoğun bakım Ambulans, 1adet yataklı Ambulans, 3 adet paletli ambulans ile birlikte toplam  52 adet Ambulansımız, 400 kişilik sağlık çalışanı kadrosuyla Adıyamanlı vatandaşlarımıza şifa olmaya gayret gösteriyorlar” .Dedi.

            Dr.Öz sözlerine ; göstermiş olduğunuz bu üstün gayret ve başarıdan dolayı  Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Nurettin KARAKAYALI, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr.Ziya GÜL, Destek ve İdari Hizmetler Başkanı Osman AYDIN ve  sizleri tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu