ADIYAMAN

İstanbul’daki Adıyaman STK’ları Adıyamanlılar Vakfı’nda buluştu

Adıyamanlılar Vakfı, İstanbul’daki Adıyamanlıların tek adresi olmaya devam ediyor. Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, İstanbul’daki Adıyaman STK’ların başkan ve yöneticilerini kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi.

Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’daki genel merkezinde düzenlenen toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, Mütevelli Heyeti üyesi Ömer Özkartal, Başkan Yardımcıları Mehmet Yalçın, Ahmet Akay, Hasan Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Alagöz, Hüseyin Sevinçtekin ile İstanbul’da faaliyet yürüten Adıyaman dernek ve STK’ların başkan ile yöneticileri katıldı.

AYBAK: HEMŞERİLERİMİZİN YAPICI ELEŞTİRİLERİNE VE ÖNERİLERİNE HER ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR

Toplantıda söz alan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Toplantıların istişare ve kaynaşma için önemine işaret eden Aybak, şöyle devam etti:

“Birbirimizi daha iyi tanımak ve kaynaşma zeminini daha iyi seviyeye çıkarmak için herkese büyük görev düşüyor. Adıyaman’ın çok güzel gelenekleri var. Bu değerlerimizi ayakta tutmak için hepimize görev düşüyor. Dedikodulara dayanarak vakfımıza karşı ön yargılı olmayalım. Önyargımızı bir kenara bırakarak, yaptığı çalışmalardan dolayı vakfımıza sahip çıkalım. Özellikle üniversitede okuyan gençlerimize sahip çıkalım. İhtiyaç sahibi insanlarımıza yardım eli uzatmak, öğrenci kardeşlerimize kırtasiye ve giyim yardımında bulunmak için vakfın çalışmalarına katkı bekliyoruz. Bu toplantının amacı, birlik ve beraberliğimizi çok daha güçlü kılmak, ölmeyen kültürümüzü bu büyük şehirde daha iyi yaşatmaktır. Burada acılarımızı ve sevincimizi paylaşmak güzel bir duygu. Özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini idrak etmek, bu yönü ile sahip çıkmak ve düzenlenen toplantılara riayet etmek için herkese önemli görevler düşmektedir. Vakıf olarak ‘daha güzel çalışmalar için neler yapabiliriz?’ konusunda hemşerilerimizin düşünceleri ve önerileri bizim için değerlidir. Hemşerilerimizin yapıcı eleştirilerine ve önerilerine her zaman ihtiyacımız var.”

Aybak, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

ÖZKARTAL: . ADIYAMANLILAR VAKFI’NA KİM SAHİP ÇIKARSA VAKIF ONUNDUR

Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Özkartal ise, dernek ve STK yöneticilerine Adıyamanlılar Vakfı’na sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

“Adıyamanlılar vakfına kim sahip çıkarsa onundur.” diyen Özkartal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara da açtığımız şubemiz, 2 katlı binamızda faaliyetlerine başladı. Oraya yolu düşen hemşerilerimizin Ankara şubemizi ziyaret etmelerinde yarar var. İstanbul’da ne varsa Ankara şubemizde de o olacaktır. Adıyamanlılar Vakfı’na kim sahip çıkarsa vakıf onundur. Vakıf hiç kimsenin özel malı değildir. Bundan dolayıdır ki, her zaman siz değerli hemşerilerimizin hem vakfa sahip çıkmalarına hem de yapıcı eleştirilerinize ihtiyacımız var. Bundan böyle her yıl geleneksel olarak üç ayda bir gerçekleştirdiğimiz vakıf meclis toplantısına herkesin katılım sağlamasını bekliyoruz.”

Özkartal, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Toplantıda söz alan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri de duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Dernek ve STK yöneticileri, toplantıyı düzenleyen Adıyamanlılar Vakfı başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.

Haber: Yusuf ATLIHAN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu