ADIYAMAN

İzci Gençler Sezonu Şehit Mezarını Ziyaret Ederek Açtı

Adıyaman Kardelen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği,yeni eğitim öğretim yılı faaliyetlerine şehitliği ziyaret ederek başladı.

Eğitim öğretim yılının ilk faaliyeti olarak Milli İrade duygusunun fark edilmesi ve gelişmesine katkıda bulunulması amacı ile izci gençler Adıyaman Şehitliğine ziyaret gerçekleştirdi. Genç izciler,vatanın bütünlüğü için kendilerini feda eden şehitlerimize dua etti. Kardelen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Müdürü Volkan Bozkurt, EğitimciMehmet Karadağ, görevli İsrafil Bozkurt ile öğrenciler şehitliğe gitti.

Kardelen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Müdürü Volkan Bozkurt, ülkemizin zor günlerden geçtiğini,milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda gençlerin gelişimleri esnasında bu duyguları yaşamaları,öğrenmeleri amacı ile bu ve benzer etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Volkan Bozkurt, bu yıl içerisinde okul derslerine takviye etütler, ebru sanatı, serigrafi sanatı, hat sanatı, tekvando kursu, kişisel gelişim seminerleri, izcilik kampları, kulüp içi masa tenisi-bowling-langırt turnuvalarının düzenleneceğini kaydetti.

Bozkurt amaçlarının, gençlerin okul derslerine katkıda bulunmak,manevi kazanımlarına yardımcı olmak,el sanatları ve spor faaliyetleri ile kişisel yeteneklerini fark etmelerini ve geliştirmelerini sağlamak olduğunu aktardı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu