GERGER

Kopan Kulağı Sülük Yardımı İle Diktiler

Olay  amerika’nın ‘nın Rhode Island olarak gerçekleşti Şehrinde. Pitbull cinsi Köpeğin saldırısına ugrayan 19 Yaşında Bir kız kolundan yaralandı sol Kulağı koptu ettik. Plastik Cerrahi, kopan Kulagin Yeniden dikilme for Eklendi çok fazla Hasar aldığını geçirdiklerini söyledi. Uzman cerrah Dr Stephen Sullivan, “Normalde kopan Bir kulak plastik cerrahlar Tarafından Gerçekleştirilme Yerine dikilebilir AMA vücuttan ayrılan parçanın Bıçak Gibi Düz Bir kesik Yerine köpek ısırığı Ile Parçalanmış Olması Durumu zorlaştırır” diye Açıklama Yaptı.

Rhode Island hastanesinde Genç kızı ameliyat eden doktor Sullivan, kopan kulakta mikroskop Asiri HASSAS CIHAZLAR kullanarak 0,3 mmlik Bir atar damar Buldu Kulağı met atardamarla vücuda mikroskobik dikişlerle tutturdu ettik ettik.

Kulağa Temiz kani taşıyan atar damarla BAĞLANTI Yapan doktor Kırlı KANIN toplanacağı Toplar damar bulamadığı for Farklı Bir Çözüm üretti. Kulakta biriken Kirli kani temizlemek for sülük Kullanan Dr Sullivan, “İnsan Vücudu, damarlarını Yeniden yapabilme Konusunda Eklendi çok başarılıdır. Biz sülükleri, Toplar damarlar Yeniden oluşana Kadar Gecici Bir kan tahliyesi Yöntemi Olarak kullanacağız “dedi.

İki haftadan Uzun Bir Süre Düzenli Olarak hastaneye Giden Kızın dikilen sol Kulagina sülük uygulanarak oksijensiz Kirli kan cekildi. Bu sureçte damarlar oluşmaya Başladı sülük TEDAVISI aralarla uygulanmaya Devam Edildi ettik. Sonucta kulakta gereken bütün, damarlar Yeniden yapılsa sülük TEDAVISI Bitirildi ettik. Geriye belli Olmayan Ufak bir yara izi kaldığı açıklayan Dr Sullivan, “Kulak kopması Hasta for Bir Ölüm kalim Meselesi degil AMA hayat kalitesini Artirmak Adına Eklendi çok Önemli. Bu YALIM Sayesinde hastamız saçını Hiç tereddüt etmeden toplayabilecek. Onu gördüğünüz Zaman Başına Böyle Bir kaza geldiğini farkına varmanızın İMKANI yok “diye Açıklama Yaptı.

Bugüne Kadar met Olay Gibi Tıp literatürüne Geçen SADECE 50 Basarili Operasyon uyarısında bulunuyor. Bunun Sebebi kulakta yararlanılır damarların Eklendi çok ince Olması Kücük ettik. 2004 yilinda  Amerika  Gıda İlaç Kurumu’ndan (FDA) kan Ile beslenen sülüklerin sağlık sektorunde kullanılabileceğini onaylamıştı ettik.

İHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu