GENEL

Ne Yapacağı Merakla Bekleniyordu ve Açıkladı

İstanbul Sultangazi’de belediye başkan aday adaylığına başvuru esnasında gövde gösterisi yapan Adıyamanlı Ahmet Süt, aday gösterilmedi. Yine Adıyamanlı olan Avukat Abdurrahman Dursun’un Ak Parti adayı olduğu açıklandı. Bunun üzerine gözlerin çevrildiği Ahmet Süt, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. 

Süt açıklamasında; “Değerli dostlar; Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Uzun yıllar önce sizlerle birlikte temelini attığımız ve sahada aktif olarak seslendirdiğimiz Sultangazimizi Sultangazililer olalarak yönetme çabalarımıza ilk günden bugüne destek veren başta ailem olmak üzere kadirşinas siz dost-arkadaşlarıma, değerli akrabalarıma, ülkemizin 81 ilinden gelerek Sultangazimizde adeta bir Türkiye mozaiği oluşturan Siz Sultangazili hemşehrilerime, uzaktan ve yakından fiili çalışmaları ve dualarıyla yanımda olup destek veren tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyor minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 
Samimi ve halis duygularla çıktığımız bu ulvi yolda hep sizlerin sesi olduk. Bu sesin sonucu olarakta belediye başkan aday adaylık başvurumuzu Adalet ve Kalkındırma Partimizden yaptık. Ancak partimiz bizim yerimize Adıyamanlı başka bir hemşehrimizi tercih etti.
Dostlar bizler biliyoruz ki siyaset uzun soluklu bir maratondur, nefesi güçlü olanların yarınlara ulaşabileceğini hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. 
Kanaat önderlerimiz, STK’larımız ve Sultangazili hemşehrilerimizle yaptığımız istişareler sonucu bir heyecan ve sinerji oluşturduk. Sonuç itibariyle Siz değerli dostların gösterdiği teveccühle güzel ve hatırı sayılır bir başarı yakaladığımıza inanıyorum.
Bu arada, diğer siyasi partilerden gerek direk gerekse de dolaylı oalarak bize kendi partilarinden aday olmamız konusunda tekliflerde bulunan siyasi partilerimizin temsilcilerine de nazik teveccühlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim.
Değerli dostlar ekibimiz ve kanaat önderlerimizle yaptığımız istişareler sonucu aldığımız karar, 2019 31 Mart yerel seçimlerinde herhangi bir partiden veya bağımsız olarak seçime girmeme şeklindedir.
Ancak bizler gerek Sultangazi sakinleri olarak, gerek STK kimliğimizle Sultangazimizin geleceği hakkında her zaman bir sorumluluğumuzun ve bir sözümüzün olduğu bilincindeyiz. 31 Martta hangi partiden ve kim seçilirse seçilsin 1 Nisan itibariyle tüm Sultangazililerin belediye başkanı olarak görülecektir. Bizler de belediyemizin yapacağı güzel hizmetlerin yanında ve destekçisi, yapılan yanlışların da karşısında ve sorgulayıcısı olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle tekrardan hepinize teşekkürlerimi saygı ve hürmetle sunuyorum.
Tüm adaylarımıza başarılar dilerken, çıkacak olan sonucun özelde Sultangazimize genelde de ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Ahmet SÜT

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu