GENEL

Gün-Der’den Memlekete Bahar Turu

Başkan Mustafa Mente’nin konuşmasında yer verdiği konulardan olan derneğin kendisine ait bir mülkiyetinin olmayışı faaliyetlerini yürütmekte sıkıntı çekmelerine neden olduğunu ve bu durumdan kurtulmak içinde bir an evvel mülkiyet alınması gerektiğini belirtti. Katılımcıların tam desteğini alan yönetim, köylülerinden beş kişilik bir komisyon kurarak çalışmalara başlayacağını belirtti.

 

Toplantıda dile getirilen bir diğer konu ise her yıl mayıs ayının ortalarına doğru İstanbul’dan toplu şekilde köye ziyaret gerçekleştirmek. Toplantıya katılan köylülerin bu konuda da yönetimin yanında olduklarını belirtmesiyle bu yıl mayıs ayında ilk ziyaretin gerçekleştirileceği ve bunun içinde çalışmalara başlama kararı alındı. İstişareler sırasında söz alan Hacı İbrahim Mente; “Bu ziyarete sadece erkeklerin değilde tüm aile bireylerinin katılımını sağlamak gerek. Oradaki duyguyu ailenin tüm fertleri yaşadıkları takdirde köye olan ilgi ve alaka daha da çoğalacaktır” dedi. Yönetim bu yıl ilk olması dolayısıyla sadece erkeklerin gideceğini söylediler.

Çiğköfte ikramının yapıldığı toplantıya emekli bürokrat Mehmet Sancak, TİM genel sekreteri Mustafa Mente, Gersoy-Der’in Efsane Başkanı Ahmet Mancak ve CHP Sultangazi belediye meclis üyesi adayı Mustafa Çimen katıldı.

kitlehaber.net/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu