SİNCİK

Sincik İlçesinde Hayırsever İş Adamlarından Anlamlı Yardım

Adıyaman’ın Sincik İlçesine bağlı Geçitli Köyünden olan iş adamı Yüksel Arslan ve Arıkonak Köyünden olan Şükrü Özbek doğdukları büyüdükleri köylerini unutmadı. 300 öğrenciye kaban göndererek sevindirdiler.

Sincik ilçesine bağlı dağlık bir bölge olan Geçitli ve Arıkonak köylerinden doğup büyüyen ve ailesinin geçimine katkı sunmak için İstanbul’a çalışmaya giden, bir müddet sonra kendi işletmelerini kurarak işçi iken işveren olan ve doğduğu büyüdüğü coğrafyayı ve insanlarını unutmayan vefalı İşadamları Yüksel Arslan ve Şükrü Özbek’ten anlamlı yardım yapıldı.

Geçtiğimiz yıl Sincikli minik öğrencilere 150 adet kaban gönderen işadamı Yüksel Arslan, bu yıl Şükrü Özbek ile birlikte 5-14 yaş arası öğrencilere 300 adet kaban gönderdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, "Değerli iş adamlarımız doğduğu büyüdüğü yeri, insanları unutmadığını gösteren çok erdemli bir davranışta bulundular. Geçtiğimiz yıl 150 adet, bu yıl ise 300 adet kaban gönderdi. Elinden geldiği kadarı ile buradaki öğrencileri buradaki halkı sevindirdiler. Bize gönderdiği kabanları ilçemizin en kırsal ve gelir düzeyi düşük olan köylerinden başlayarak dağıtımını yaptık, bu bölgelerde yaşayan minik öğrencilerimizi sevindirdik. Bu montlar birçok köyümüzde kabanı olmayan öğrencilerimize ulaştırıldı. Böyle hayırseverlerimizin memleketini düşünen, memleketini unutmayan buradaki garibanları bilen düşünen iş adamlarımızın olması bizim içinde büyük avantaj, biz bundan dolayı bu arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Diğer iş adamlarımıza da örnek olmasını istiyoruz. Bu insanların kendi memleketlerini unutmamalarını istiyoruz. Özellikle eğitim kurumları aracılığı ile bu yardımları yapmalarını bekliyoruz. Buradaki öğrencilerimize bu şekilde yardım etmeleri inşallah öğrencilerimizin başarısını artıracaktır" dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu