BESNİ

Siyer-i Nebi Sınavında Başarılı Olanlar Ödüllendirildi

 

Anadolu Gençlik Derneği & Milli Gençlik Vakfı’nın düzenlediği “Mekke’nin Fethi ve Siyer- i Nebi Sınavı Ödül Töreni”  konulu program dün gece icra edildi.

Besni Şehit Bekir Oruçtutan Okulu Konferans Salonunda düzenlenen ve  “AGD Besni Liseler Komisyonu”  tarafından hazırlanan  program selanın okunması ile başladı.

Etkinlik kapsamında Toki Camii İmamı Hüseyin Turan, Kur’an tilaveti gerçekleştirilirken, salonda liseli gençlerin hazırladığı ve Hz. Hubeyb (ra) şehadetinin canlandırıldığı tiyatro gösterisi  büyük beğeni topladı.

AGD İlçe Başkanı Bilal Yıldırım, “Mekke’nin Fethi programı yalnızca Besni’de değil şu anda Türkiyemizin 81 ilinde yüzlerce noktada icra ediliyor. Dünyanın birçok bölgesinde fetih aşkıyla yanan yüzbinlerce kişi ,Allah’a hamdolsun salonları hınca hınç doldurdular. Şükürler olsun gazamız mübarek olsun. Bugün burada tarihte bir dönüm noktası olan Mekke’nin fethini kutlamak, konuşmak ve anlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Mekke’nin Fethi, dünya Ortaçağ’ı yaşarken Arabistan çöllerinde büyük bir medeniyetin kuruluşunun nişanesidir. Bu büyük olay İslam medeniyetinde fethin öncelikle yüreklerde başladığını da bizlere gösteriyor. Bugün yine Ortaçağ gibi Cahiliye Dönemi gibi karanlık bir zaman dilimi içerisindeyiz. Teknolojik olarak ilerleyen insanlık bir taraftan savaşlar, açlık ve zulümler içerisinde inlemektedir. Mekke’nin Fethi gibi çağı değiştirecek büyük bir şahlanışa bugün de ihtiyaç duymaktayız. Bizler de bu yeni fetihler için gayret göstermekle mükellefiz.

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfının öteden beri bilgili, inançlı, saygılı, değerlerine her zaman önem veren, milletine ve bayrağına sevdalı, vatanına bağlı bir gençlik yetiştirmek üzere çalışmalarını yürüttüğünü söyledi. Anadolu Gençlik Derneğinin beşikten mezara kadar ilim, öğrenmek, anlamak, kavramaya çalışmak düsturuyla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Yıldırım, “Bu sebeptendir ki anaokullarımız, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler şuur dersleriyle olmak suretiyle hem hanım kardeşlerimiz hem de erkek kardeşlerimiz nezdinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Çalışma prensibimiz hayra motor, şerre fren olmaktır”dedi

Program “Mekke’nin Fethi Sinevizyonu, Gençlerin hazırlamış olduğu “Veda Hutbesi”  çalışması, ilahiler ve Ezan dinletisi ile devam etti. Programın sonunda Siyer-i Nebi sınavında dereceye giren öğrencilere hediyeleri , Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Karakuş ve Saadet Partisi Besni İlçe Başkanı Ramazan Buzcu tarafından verilmesiyle program nihayete erdirildi.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu