ADIYAMAN

Turizm ve Seyahat Acentaları İstanbul TÜYAP fuarında Adıyaman’ı Tanıtacak

Adıyaman’ın etkili seyahat acentalarından biri olan Veka Turizm de İstanbul TÜYAP fuar alanında bir stant kurarak Adıyaman’ı tanıtacak.

28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında 20.’si gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Adıyaman’ı tanıtmayı hedefleyen Veka Turizm, turistlerin özellikle Adıyaman’a gelmesi için kuracakları stantta en iyi şekilde ağırlayarak Adıyaman’ın tanıtımına katkı sunacak.

Veka Turizm İşletme Sahibi Veysel Karani Kuştepe, fuar hakkında bilgi vererek, şunları söyledi:

“Fuara biz her sene gidiyoruz. Yarın Fuara katılacağız. Gittiğimiz zaman memleketimiz de bulunan dünyanın 8.harikasını dünyaya tanıtacağız. Fuarlarda Adıyaman’ın tanıtımını yapmaya çalışıyoruz. Bu sene bizim GAP turuna gelenler kısa turlar yapacaklar Adana, Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman güneşin doğuşu ve batışı yaptıktan sonra geri dönecekler. Eskiden Mardin, Batman vardı. Hasankeyf vardı. Midyat, Diyarbakır vardı ama bu büyük firmalar bu yerleri listelerinden çıkarmışlar. Biz bu fuara gittiğimiz zaman acentalarla sözleşmeler yapıyoruz. Ayrı yeten bizim turlarımız bu sene yaptığımız turlarımız Karadeniz turlarımız vardı. Kapadokya turlarımız vardı. Halfeti Mardin turlarımız vardı. Biz bunları 2016 da devam ettireceğiz.”

– KAÇAK TURLARA KARŞI DİKKATLİ OLMALIYIZ

Vatandaşı kaçak tur düzenleyen firmalara karşı uyaran Kuştepe, şöyle devam etti:

“Kaçak tur yapanlar arabalarına mesela 20 kişi ise 25 kişi bindiriyorlar. 10 kişi ise 15 kişi bindiriyorlar bunların seyahat sigortası yok kaçak çalışıyorlar. Allah göstermesin burunları kanadıkları zaman onlar servetlerini satsalar kurtulamazlar. Bunların kaçak turlar düzenlememesi lazım. Yetkililerin bu konuda duyarlı ve dikkatli davranması gerekiyor. Valimiz Adıyaman’ın tanıtımı için elinden geleni yapıyor. Biz onu yabancı olarak görmüyoruz Adıyaman halkı olarak biliyoruz. Fuarlarda sabahtan akşama kadar standa duruyor gelen misafirleri karşılıyor. Biz milletvekillerini de fuarlarda görmek istiyoruz. Biz onları orada gördüğümüz zaman göğsümüz kabarıyor saçlarımız diken diken oluyor. Bunlar çok önemlidir. Bunlar şahıs meselesi değildir bunlar memleket meselesidir”

– 90 TL'YE TUR

28 Şubatta Şanlıurfa’ya kişi başı 90 TL karşılığı bir tur düzenleyeceklerini vurgulayan Kuştepe, “ Son yapacağımız tur da 28 Şubatta Şanlıurfa ya tur düzenleyeceğiz. Şanlıurfa da balıklı göl, sıra geceleri, Atatürk barajı var. Yani turlarımız da hiçbir aksama olmuyor biz yılların turizmcisi olarak bir emeğimiz var. İnşallah bu turların devamını bekliyoruz. Adıyaman halkının her tarafa gitmesi için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

PHA

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu