GENEL

Vakıfta Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Ramazan bayramı dolaysıyla Adıyamanlılar Vakfı’nın tertiplediği geleneksel bayramlaşma törenine katılan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, “Bayramlar, birliğimizin ve beraberliğimizin sembolüdür” dedi.

 

Adıyamanlılar Vakfı’nın çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen bayramlaşma törenine Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Vakfın Kurucu üyelerinden ve Esenler Belediye Meclis üyesi Ramazan Aksoy, Vakfın Kurucu üyelerinden Mustafa Karlı, Hüseyin Gözgü, Mehmet Kocakaya, Hasan Aydın ile Bağcılar Belediye Meclis üyesi Cuma Durak, Bahçelievler Belediye Meclis üyesi Mahir Göçer, bazı dernek başkanları, dernek yöneticileri, iş adamları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 

Bayramlaşmanın önemine vurgu yaparak söze başlayan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, “Rahmeti ve bereketi bol olan mübarek Ramazan ayı sonrasında bayramlaşma vesilesiyle hemşehrilerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Adıyamanlılar Vakfı olarak kuruluşundan bu yana her sene dinî bayramlarda sürdürdüğümüz bayramlaşma geleneğimizi, bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Vakıf demek, kendini bilmek demektir. Başkalarının dertleriyle dertlenmek veya kimsesiz insanların kimsesi olmak demektir. Bu manada üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya kararlıyız” dedi.

 

Her Şeyin İlacı Zamandır

 

Zaman ve fedakârlık konusunda da önemli bir açıklamalarda bulunan Özkartal şunları söyledi: “Zamanın insanoğlunun en kıymetli hazinesi olduğunu biliyoruz. Hele böylesi metropol bir şehirde iş adamıysan veya bürokratsan zaten zaman konusunda fakir olduğun bir gerçektir. Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen işin içerisinde söz konusu vakıf hizmeti varsa gerisi gerçekten teferruat oluyor. Bu anlamda vaktini ve nakdini vererek vakfımızı bu aşamaya getiren herkesten Allah razı olsun.”

 

Uçak Bilet Fiyatları Mutlaka Düşürülmelidir

 

Vatandaşların şikâyetleri üzerine İstanbul-Adıyaman arası uçak seferleri konusuna da değinen Vakıf Başkanı Ömer Özkartal, “25 Temmuz’da Adıyaman’da vakfımızın şubesi tarafından düzenlenen iftar programı sonrasında Sayın Valimiz Ahmet Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, AK Parti Teşkilat Başkan Vekili Mahmut Göksu’nun bulunduğu özel toplantıda İstanbul-Adıyaman arası uçak seferlerinin artırılması ve bilet fiyatlarının da mutlaka düşürülmesi gerektiği konusunu masaya yatırdık. Sağ olsun Grup Başkan Vekilimiz ve Milletvekilimiz Ahmet Aydın, konuyla ilgili hemen THY Genel Müdürü Temel Kotil ile bir telefon görüşmesi yaptı. Bu telefon görüşmesinde, Adıyaman’a ek sefer uçakların bir an önce konulması ve mevcut bilet fiyatlarının da düşürülmesi hususunda kendisine taleplerimizi iletti. THY Genel Müdürü Sayın Temel Kotil ise bu konuyla ilgileneceğini ve konunun takipçisi olup, var olan mağduriyetin giderilmesi hususunda elinden gelen gayreti göstereceğini söylemesi bizim için olumlu bir gelişme olmuştur. Umarız bu anlamda sonuca varırız” diyerek çalışmalardan ötürü ve konuya olan hassasiyetinden dolayı AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a teşekkür etti.

 

Bayramlaşma töreninde başta Adıyamanlılar Vakfı Kurucu üyelerinden Mustafa Karlı, Ramazan Aksoy, Hüseyin Gözgü, Mehmet Kocakaya ve Hasan Aydın olmak üzere STK başkanı ve vatandaşlar bayram ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirerek, bayramların birlik ve beraberlik içerisinde geçmesinden duydukları memnuniyetini dile getirdiler.

 

Haber: Abdulkerim SONKAYA / İSTANBUL

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu