GENEL

Gergerliler Derneğinde Bayramlaşma

Dernek yönetiminin daveti üzerine bayramlaşma için dernek binasına gelen Gergerliler bayramlaşma törenine iştirak etti. 

 

Bayram tatitilinin uzun olmasından dolayı bir çok hemşerimizin İstanbul dışında olmasından dolayı katılımın az olduğu bayramlaşmaya Gerfed Başkanı Ali Acar, Derneğimizin eski başkanlarından  Mustafa Özdemir ile Ahmet Mancak’ın yanı sıra Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Akkaya katıldı.

 

Başkan Mahmut Özdemir'in konuşmasında yer verdiği konuların başında ilki ilçemizde cenaze nakilleri esnasında yaşanan araç sıkıntısı ve Gerger ilçe merkezinin başka bir bölgeye taşınması iddası idi.

 

Bu iki konuda dernek olarak gerekli girişimlerde bulunacaklarını ve sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

 

Toplantıda söz alan Gerfed Başkanı Ali Acar ise; Adıyaman Derneği ile ortaklaşa bir kültür merkezi inşaası hakkında bir takım çalışmalarının ilerleyen zamanlarda sonlanacağını belirtti.

 

Eski başkanlardan Mustafa Özdemir ise; Geçmişte yaşanan sıkıntılardan ve onca zorluğa rağmen kurulan derneğimizin bu binasının alınmasındaki sıkıntıları dile getirdi. Geçmişe kıyasla bu gün derneğin iyi bir noktada olduğunu belirtti.

 

Ahmet Mancak’da; Derneğin faaliyet üreterek varlığını hissettirmesi gerektiğini söyledi.  Tüm Gergerlilerin bu çatı altında bir araya gelmesi gerektiğini ve bu çatı altında toplanmayı teşvik edici çalışmaların mevcut yönetim tarafından hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Sırasıyla söz alan diğer dernek başkan ve yöneticileri ile davetliler bütün Gergerlileri derneğe beklediklerini belirttiler.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu