ADIYAMAN

Vali Demirtaş ve İl Protokolünden Şehitlik Ziyareti

Adıyaman'da Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlar mezarlık ve şehitliklere akın etti. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ta Ramazan Bayramı öncesi şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarına karanfil bıraktı.

 

Şehitlik ziyaretine Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Yarbay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Emniyet Müdür Vekili Fevzi Bilgiç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Askeri Erkan ve şehit yakınları katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü'nün yaptığı duanın ardından Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından şehit mezarları tek tek ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. Duygulu anların yaşandığı şehitlikte bazı mezarların yanında dua okuyan şehit anneleri ile sohbet eden Vali Demirtaş, şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, bayramını kutlayıp bir taleplerinin olup, olmadıklarını sordu.

Şehitlik ziyaretinde bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, "Ülkemizin huzur ve güvenliği ile vatanın bölünmez bütünlüğü ve bu bayrak uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine de başsağlığı diliyorum. Ramazan Bayramı vesilesi ile şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın ve Adıyamanlı hemşerilerimizin Bayramını kutluyorum. Bu bayram inşallah ülkemizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna vesile olur" dedi.

Şehitlik ziyareti sonrası Vali Mahmut Demirtaş, beraberinde AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Yarbay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, ve diğer katılımcılar ile birlikte Şehit Piyade Uzman Çavuş Halil Tuğ, Şehit Jandarma Er Nazif Çiçek ve Şehit Köy Korucusu Cumali Bereket'in ailesini ziyaret etti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu